Uprchlíci jezdí na dovolenou do svých „nebezpečných domovů“, které jsou většinu financovány z peněž daňových poplatníků

Uprchlíci jezdí na dovolenou do svých „nebezpečných domovů“, které jsou většinu financovány z peněž daňových poplatníků

Již 115 uprchlíků bylo přistiženo belgickými úřady v prvních šesti měsících roku, jak cestují do své země původu a nyní riskují ztrátu svých belgických povolení k pobytu, píše deník HLN.    

Počet uprchlíků, kteří jezdí na dovolenou do svých „nebezpečných domovin“ se zvyšuje. Ve srovnání s rokem 2016 se tento počet zdvojnásobil, počet se již teď blíží k celkovému počtu případů za rok 2017, což je 134.Migranti, kteří jsou registrováni jako uprchlíci, dostanou povolení k pobytu, protože jim hrozí v jejich domovských zemích nebezpečí. Lidé, kteří se vracejí domů, by podle HLN mohli přijít o své povolení k pobytu.

Podle odhadu by v tomto roce mohl tento počet dosáhnout 250, což znamená, že počet případů se oproti loňskému roku téměř zdvojnásobil.

Fenomén dovolených s uprchlíky není ničím novým. V Nizozemsku byly zaznamenány desítky případů a ve Švýcarsku a ve Švédsku to bylo obdobné.

Vzhledem k tomu, že velká většina migrantů je nezaměstnána, jejich výlety jsou většinou financovány z peněž daňových poplatníků. V Belgii nebude mít 66% uprchlíků práci do roku 2020.  

V jiných zemích jsou tato čísla ještě podstatně vyšší. Téměř 90% uprchlíků v Nizozemsku je nezaměstnaných a podobné údaje jsou také ve Švýcarsku.

 

(Ilustrační obrázek Foto: DPA)        
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*