Uprchlí uprchlíci dopadeni!

Uprchlí uprchlíci dopadeni!

Tak jednodenní poznávací výlet do Německa je u konce. Sotva 5 kilometrů od našich hranic byla rodinka íráckých křesťanů zadržena a dnes odpoledne se vrátí zpět k nám. A co bude dál?

Pokud předpokládáte, že je šupem pošleme zpátky odkud přišli, tak se velmi mýlíte.

Závisí totiž na tom co tihle nespokojení dárečci udělají dál.

Poslouchal jsem teď radiožurnál kde hovořil nějaký právník z multi-kulti Praha – jméno jsem bohužel přeslechl – který prohlásil, že momentálně mají uprchlíci čas do 6. dubna, po stažení své žádosti o azyl u nás, aby opustili republiku. Zřejmě tedy nebudou umístěni v detenčním ústavu, jak proběhly první zprávy.

Výše uvedený právník prohlásil, že je také docela možné, že požádají o azyl znovu, a že doufá !!, že se k nim budeme chovat co nejvstřícněji.

Asi by bylo ideální nabídnout jim nějaký rodinný domek, dvě auta a zabezpečení do konce života. Nemůžeme si přeci dovolit, aby pečlivě vybraní uprchlíci z oblastí postižených válkou od nás raději utíkali jinam, případně se vraceli zpět domů. Vrhá to přeci na nás špatné světlo.

Podstatné také je, že by se tím mohl přiškrtit penězotok do ostatních neziskovek. I když Generace21 byla financována údajně hlavně se soukromých zdrojů, tak silně pochybuji o tom, že tyto soukromé zdroje budou nadále přispívat na tuto novou cestovní kancelář Generace21, aneb za krásami Evropy zdarma a rychle.

Stál jsem dnes před jedním bilboardem kde probíhaly upoutávky na.projekty „Světluška“ a také na konto „Bariéry“.

Vzpomněl jsem si na „Peříčkový den“, který proběhl předevčírem. Na sbírky které mají pomoci týraným ženám, plakáty na pomoc dětem, aby měly ve škole obědy, sbírky na hadicapované, sbírky na kde co …

A v protikladu k tomu sem budeme dovážet nevděčné rodinky, kterým je naše pomoc málo a čekají na pečené holuby létající přímo do úst.

Opravdu si zodpovědní lidé myslí, že u nás je vše v pořádku? Že tohle je ta správná cesta, kterou se v rámci humanity a lidských práv máme vydat?

Kolika lidem u nás by peníze za takové „výlety“ opravdu pomohly?

Naše vláda a neziskovky z našich peněz vždy najdou dostatek zdrojů na takovouto imaginární pomoc.

Na vlastní občany se opět budeme skládat my.

Doufám, že tuhle povedenou rodinku a všechny jí podobné odešleme co nejrychleji zpět do jejich vlasti a necháme je zaplatit všechny náklady, které jejich výletem vznikly. Protože pokud ne, dalším podobným „chytrákům“ jen budeme platit hezké dovolené v Evropě.

Jenže…. Jenže to by bylo moc logické, takže se těším na další pokračování příběhu o

Hrůzami války sužované, nemajetné a ohrožované rodině z Íráku, vděčné za cokoliv, co jim pomůže.

Absurdita této situace je naprosto neuvěřitelná.

přeji krásný den

 

(Ilustrační obrázek  Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Uprchlí uprchlíci dopadeni!

  • Tak jsem z toho zmatená.Nejprve ódy na to, jak jsou šťastní, že jsou v Česku,každý podal dojemný příběh,co každého chytil za srdce, poté jejich zklamání, že hned nedostanou domy a auta, protože doma by je měli, dále překladatel v televizi tvrdí, se k nim neziskovka chovala ošklivě, nutila je šetřit vodou atd.,proto se rozhodli od nás odejít.Šupem měli zabaleno, sehnali si autobus a s nikým se již ve zlých čechách nechtějí bavit.Poté začne vyrábět neziskovka hezkou pohádku.Oni nevěděli, že dělají něco špatného, když odsud utíkají. Předtím ale neziskovka uvádí, že za nimi několikrát byla, že jim dokonce přinesla do arabštiny přeloženou zprávu o tom, že je jejich jednání protiprávní.Asi jim to špatně přeložili do jejich jazyka, a bylo přehozeno nějaké slovíčko, jako se to stalo s televizí Prima, takže nepochopili,že? Přesto se jich neustále neziskovka ptala, proč jsou zde nespokojení.Na to nedovedli odpovědět.Křesťané dále s neziskovkou odmítali mluvit, chtěli mluvit jen s někým z vlády.Také neziskovka přemýšlí , zda se nechtěli s naší vládou dohadovat o lepších podmínkách.No, to se nepovedlo.Nakonec křesťany někdo zneužil, vyběhal jim vše, aby mohli vycestovat, zajistil jim autobus, protože jak by jinak si vše oni zařídili?Asi i v Německu
    jim nějaký náš zlý člověk pomáhal také vyřizovat žádost o azyl, jak by si to sami jinak zařídili?Tak jsem z toho pěkně zmatená a těším se na to, s čím ještě neziskovka přijde.Kdyby nás tito křesťané nestáli tolik peněz,neztratili jsme tímto důvěru v pomáhání bližním, byla by to komedie a fraška.Raději budu nadále dávat peníze a sbírat víčka jen na naše nemocné děti, než dávat zbytečně peníze bohatým utečencům.

  • Takže tento šachovnicový tah se dal hned předpokládat, když rodina nebyla spokojena se zdejším ubytováním a prohlásila, že on vydělává 5x tolik co zde by asi měl a , že má v Německu a USA myslím, že bratry nebo nějaké příbuzné, které tam žiji asi v pěkných podmínkách. A ejhle to byl ten plán co v sobě všichni měli a troufám si říci, že už to věděli, když je naši lanařili a byli s nimi na tomto kroku zřejmě domluvení. Myslím,že si ta neziskovka za ně přišla do své kapsy na pěknou sumičku. Hlavně, že se neziskovka mohla zbláznit, když TV Prima uvedla reportáž a přímou řeč migrantů. Proč asi ? Protože to nebylo od migrantů taktické a jejich domluva by se mohla stát zřetelnější.A naši lidé kolem TV uvalili na ni málem klatbu a hned se sešla rada pro TV a rádobymudrcové se začali předhánět ve svých vyjádřeních. A když poslouchám krále našich neziskovek zabývajících se migrací pana Martina Rozumka tak nemohu věřit svým uším,protože tento člověk nekope za naše lidi, ale naopak. Zpívá dobře písně těch, kteří jeho a celou neziskovlku financují. ČT 24 ho má velice ráda a je jejím oblíbeným vysvětlovačem imigrace.

  • Proč nepřispívám na žádnou „charitu“? Tím že bych přispěl, bych pomohl financovat to, co by měl financovat stát. Víc peněz by pak zůstalo ve státním rozpočtu k rozkradení. Raději budu volit takové politiky, u kterých je předpoklad, že nebudou rozpočet rozkrádat a potřebným pomohou s rozumem. Charity jsou zakládány těmi bohatými jen proto, aby byli ještě bohatší. Lidé do nich nasypou peníze a oni nakoupí jídlo, zaplatí letenky, ubytování atd. Z toho mají kšefty. Od koho a za kolik nakupují jídlo a služby je jen na nich. Jestliže charity snižují utrpení lidí, jen snižují tlak na politiky, aby místo rozkrádání rozpočtu financovali potřebné.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*