Univerzitní profesorka přišla o práci, protože řekla, že „muži nemohou otěhotnět“

Univerzitní profesorka přišla o práci, protože řekla, že „muži nemohou otěhotnět“

Kathleen Lowreyová je docentkou antropologie na Filozofické fakultě University of Alberta v Kanadě. Působí také jako předsedkyně bakalářského programu – administrativní role, která zahrnuje povinnosti, jako je předsedání výboru pro kurzy, schvalování převodních kreditů a pořádání zvláštního semináře pro vyznamenání studentů katedry.

Profesorka na univerzitě v Albertě byla propuštěna ze své administrativní funkce, protože její názory na pohlaví (konkrétně na to, že muži nemohou otěhotnět a mít děti) způsobily, že se někteří studenti „necítili bezpečně“.Je také feministkou. Podle některých studentů a nadřízených univerzity však není správnou feministkou. Protože věří, že ženy jsou … ženy. Ještě však horší je, že věří, že muži nemohou být ženy, protože nemají vaječníky.

Deník Vigilent Citizen píše: Tyto údajně extrémní a radikální názory způsobily, že se stala „problematickou“, zatímco byla pod tlakem, aby zanechala své administrativní role. Když to odmítla, byla propuštěna.

Lowreyová tvrdí, že jí na schůzkách řekli, že stížnosti, které byly učiněny děkanovi ze strany studentů a univerzitního Úřadu pro bezpečné zveřejňování informací a lidská práva, byly takové, že její názory na feminismus způsobují, že se studenti necítí bezpečně a existují obavy, že by si kvůli tomu vybrali raději studium antropologie. Lowreyová však nezná přesnou povahu stížností, ani neví, kdo jí podal, protože byly podány neformálně a anonymně, uvedla.

„Můj nadřízený doufal, že pro dobro oddělení rezignuji na svou funkci“.

Řekla také, že jí bylo vyčítáno, že odrazovala studenty od organizování akcí Pride, což popřela.

Po následném setkání s děkanem fakulty obdržela dopis, v němž stálo, že ve své funci nemůže pokračovat a že její odchod by byl v nejlepším zájmu katedry. Lowreyová uvedla, že v dopise nebyly uvedeny žádné důvody pro její propuštění.

Lowreyová nepatří k žádným konzervativcům a ve skutečnosti připisuje svou intelektuální formaci k marxismu a radikálnímu feminismu. I když by tento druh jejich názorů měl být v dnešním liberálním světě považován za „pokrokový“, už ani to nestačí.

Je to však především proto, že se Lowreyová označuje jako „gender kritizující feministka“, která považuje biologické pohlaví za prvořadý význam v boji za práva žen. Zatímco před několika lety bylo toto pravidlo normou ve feministických kruzích, nyní je považováno za špatné a „transfobní“.

Lowreyová se drží svých názorů na feminismus až na několik klíčových myšlenek: Muži nemohou otěhotnět, lesbičky nemají penisy a biologické pohlaví je skutečné.To je však v dnešním světě velký problém.

Jinými slovy, Lowreyová chtěla, aby univerzita ospravedlnila písemnou formou základní povahu jejího propuštění. K ničemu takovému nedošlo. Smutnou skutečností je, že Lowreyová se pravděpodobně stala terčem radikálních skupin, které mění univerzity na indoktrinační tábory. A univerzita se ocitla pod tlakem. Děje se to bohužel po celém světě.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Univerzitní profesorka přišla o práci, protože řekla, že „muži nemohou otěhotnět“

  • Najde si dobryho pravnika a vysoudi z nich majlant! Ty zmrdi to musi cejtit na penezence, jinak na ne nic neplati!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*