Universita Karlova- místo vzdělání zdroj lží?

Universita Karlova- místo vzdělání zdroj lží?

Poslouchal jsem v pondělním Hyde Parku v ČT Michala Romancova na téma Rusko a Ukrajina. Čekal jsem alespoň trochu vyváženou debatu podloženou argumenty. Místo toho jsem se dočkal pouze protiruské a protizemanovské demagogie a primitivních lží.

V jeho monologu občas přerušeného moderátorem Klepetkem jsme se kromě toho, že za krvavý konflikt na Ukrajině může pouze Putin, kterého se zastává náš prezident Zeman nic podstatného nedozvěděli.

Snažil se zdůvodňovat, jaký je zásadní rozdíl mezi Kosovem a Ukrajinou, kdy země NATO dle Romancova oprávněně zasypaly Bělehrad bombami, když nechtěl Kosovské albánské narkomafii dobrovolně odevzdat kus srbského území.

Michael Romancov Foto: CTK
Michael Romancov Foto: CTK

O tom, že si tam okamžitě Američané postavili velikou vojenskou základnu Bondsteel Romancov taktně pomlčel.

Oháněl se tím, že Kosovo již uznalo 130 států světa. Že je většina těchto států uznala až po nátlaku USA též pominul. Moderátor Klepetko namítl, že Kosovo neuznalo např. Slovensko a Romancov okamžitě připomněl „zásluhy“ Karla Schwarzenberga, který uznání Kosova u nás prosadil. Já jen podotknu, že kvůli tomu bylo tehdy mimořádné zasedání vlády v Teplicích, kde Topolánek se Schwarzenbergem (tehdy za stranu Zelených) přednesli tento návrh zkoprnělým lidovcům v čele s Čunkem. Ten měl tehdy tolik charakteru, že Kosovo odmítl uznat a tak uznání bylo protlačeno Topolánkem v čele ODS a Bursíkem ze Schwarzenbergem za Zelené proti vůli tehdejších lidovců.

Přiznám se, že mne tehdy hanba fackovala a styděl jsem se za náš stát.

To jen tak na okraj.

Michal Romancov, jehož názorem je Washingtonská propaganda války na Ukrajině lhal o údajném ruském nebezpečí naprosto bezostyšně. Zcela pominul, že násilný převrat na Majdanu proběhl bez jakékoliv účasti Putina a že vojska poslal vraždit svoje spoluobčany na východ Ukrajiny současný Kyjevský režim, který vznikl tímto násilným nelegitimním převratem.

Podle Kosovského scénáře měly tedy země NATO okamžitě bombami zasypat Kyjev, ale podle Romancova je Ukrajina něco jiného, dle něj za všechno může Putin, jelikož si dovoluje podporovat obyvatelstvo, které se nechce nechat vyvraždit bez odporu.

Citace z diskuse:

„Je pondělí večer a po zhlédnutí pořadu na ČT 24 Hyde park jsem utekl k počítaci. Je to strašné, když posloucháš pana Romancova, jak si v naší veřejno právní televizi lže.Víte sleduji i jiné západoevropské zprávy a komentáře ale většina by ho nenechala mluvit.Víte on by se klidně mohl postavit vedle fašisty Jaceňuka. Pevně věřím,že se za své názory taky dostane do klece a po tom a on bude umět i rusky vysvětlit na Doněckem naměstí ty svoje zvrácenosti.“

Odpověď:

„Jaromíre 22:09, udělal jsem to samé, nedalo se to poslouchat. Možná jsme udělali chybu, protože svého protivníka je třeba poznat.Co mne však děsí, je fakt, že tito lidé přednáší na vysokých školách naší mladeži svoje lži.V neděli, 2.1.2015 jsem sledoval relaci „Historie.cs“,ve které vystoupili p. Putna, Dvořák a Doubek. Řeknu Ti, to byl nářez. K.H.Borovský, J.Kollár a celé období národního obrození dostali na frak. Lituji svých profesorů na gymnáziu a VŠ, kteří to poslouchali,museli z toho být v šoku. Už vím, proč Miloš Zeman odmítl jmenovat Putnu profesorem, Putna sám mi to vysvětlil, alespoň k tomu byla ta relace dobrá.F.L.“

Strašné však je, že něco takového jako Michal Romancov vyučuje politickou geografii na Universitě Karlově.

Vzpomínám si, jak jsem se za totality styděl, že máme lidi jako Jaroslav Kojzar, který tehdy zprofanoval a ponížil novinářské řemeslo. Ale to jsem netušil, že se mohou objevit ještě daleko horší demagogové, kteří z vyložených zločinců v Kyjevě udělají bojovníky za demokracii a z obětí na východní Ukrajině zločince.

Už v případě M.C. Putny, který veřejně propagoval homosexualismus, navíc s transparentem o „katolických buznách“ je nyní v podobě Michala Romancova doloženo, že na UK vyučují „pedagogové“, kteří místo objektivity horují pro válku a sexuální odchylky.

Děti mám již dospělé, ale přiznám se, že kdyby nyní byly ve studijním věku, tak bych je na Universitu Karlovu studovat nedal.

 

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz
Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Universita Karlova- místo vzdělání zdroj lží?

  • To je zajimave, psychopat, a vyklada tady o svedomi… Radsi se prihlas jako dobrovolnik do nacigardy at je od tebe pokoj.

  • · Edit

    Velice by mě zajímalo, kdo Vás za ty nehorázne pitomosti co tady pišete platí. ITo je jen řečnická otázka, ze stylu vašeho psaní je to zcela jasne, že pane Putin.

    Za zneužívaní slava svoboda, byste se měli stydět. Ale to byste museli mít nějake svědomi, což bohužel nemáte.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*