Uniklé dokumenty odhalily, že společnost Pfizer nenařizuje vakcíny pro své zaměstnance

Uniklé dokumenty odhalily, že společnost Pfizer nenařizuje vakcíny pro své zaměstnance

Uniklé interní dokumenty naznačují, že společnost Pfizer nenařizuje svým zaměstnancům očkování proti koronaviru. Jiné společnosti jsou zatím povinny své zaměstnance důrazně očkovat.

Obrázky „důvěrné“ brožury Pfizeru, kterou napsal výkonný viceprezident a šéf lidských zdrojů Payal Betcher, naznačují, že společnost se vzepřela tlaku amerického prezidenta Joea Bidena na to, aby očkování nařizovaly soukromé firmy, a vyžaduje pouze testování neočkovaných zaměstnanců.

„Vezměte prosím na vědomí, že pokud jste prohlásili, že nejste očkováni, odmítáte deklarovat svůj status nebo máte mediálně či nábožensky zaměřené ubytování, bude Pfizer vyžadovat, abyste se zúčastnili testovacího režimu polymerázové řetězové reakce (PCR) COVID-19,“ stálo v obrázku literatury.Uniklé dokumenty přišly poté, co se Biden sešel s manažery aerolinek, aby je přesvědčil k nařízenému očkování jejich zaměstnanců.

„Firmy se však potýkaly s problémy kvůli rozsahu jejich pravomocí vyžadovat očkování,“ uvedla agentura Reuters. „Mezi obavy patří možnost, že firmy budou vystaveny žalobám za diskriminaci, až budou po 18 měsících práce z domova vyvolané pandemií povolávat zaměstnance zpět do svých kanceláří.“

„Budu jim krýt záda a krýt záda i dalším představitelům soukromého a veřejného sektoru, pokud podniknou takové kroky,“ prohlásil 3. srpna.

Podle průzkumu konzultantů společnosti Mercer, kteří studují přes 200 amerických firem, 14 procent vyžaduje, aby byli zaměstnanci očkováni pro práci v kanceláři.

Biden ve středu uvedl, že má právníky federální vlády, kteří zkoumají, zda může nařídit očkování pro všechny Američany.

„Umírají lidé a budou umírat i ti, kteří zemřít nemusí. Pokud jste tam venku neočkovaní, nemusíte zemřít,“ řekl 29. července.

Kolem 160 sanfranciských zástupců šerifa přitom hrozí, že rezignují a budou hledat zaměstnání jinde nebo se rozhodnou pro předčasný odchod do důchodu kvůli povinné politice očkování proti COVIDu-19.

Zástupci San Franciska nedávno oznámili, že všichni zaměstnanci města budou muset být očkováni, jinak je čeká možná výpověď.

Jak již dříve uvedl server GreatGameIndia, řada příslušníků americké armády také uvedla, že skončí, pokud ozbrojené síly nařídí očkování vakcínou COVID-19, a to poté, co se objevila zpráva, podle níž velitelství armády nařídilo velitelům, aby se v září připravili na povinné očkování.

Podle zprávy Pentagonu si téměř 75% amerických vojáků odmítlo vzít vakcínu proti COVIDu-19. Mluvčí agentury John Kirby, který se zabýval obviněním ze zatajování, informoval zpravodajské servery o důvodu nedostatku přesných údajů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*