Uniklá tajná směrnice odhaluje, že OSN nepomůže s obnovou Sýrie, dokud nedojde k „politické změně“

Uniklá tajná směrnice odhaluje, že OSN nepomůže s obnovou Sýrie, dokud nedojde k „politické změně“

Vnitřní dokument OSN, který unikl do médií, uvádí, že organizace neposkytne humanitární pomoc válkou roztrhané Sýrii, dokud nebude uzavřena dohoda o „politické změně“. OSN již dříve popřela existenci takové směrnice.   

Tajná směrnice OSN o Sýrii byla zveřejněna ruským deníkem Kommersant. Dvoustránkový dokument z října 2017 stanoví rámec pro „všechny subjekty OSN působících v Sýrii“, aby byla zajištěna podpora a pomoc všem, kteří ji potřebují ve všech oblastech Sýrie.“Podle uniklého spisu by OSN „byla připravena usnadnit rekonstrukci“ v Sýrii pouze tehdy, když dojde ke „skutečnému a inkluzivnímu politickému přechodu dohodnutému stranami“. Tato věta je v textu zdůrazněna.

Obavy z toho, že OSN podmiňuje svou pomoc při poválečné rekonstrukci s politickým procesem v Sýrii, byly již dříve vzneseny ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. V projevu na tiskové konferenci před dvěma týdny, Lavrov uvedl, že „tajná směrnice“, která zakazuje agenturám OSN účast na ekonomické obnově Sýrie, byla distribuována sekretariátem OSN loni v říjnu.

Ruský ministr vysvětlil, že nejdříve předpokládal, že taková směrnice by mohla existovat v rámci OSN poté, co UNESCO odmítlo výzvu Moskvy o pomoc při obnově částečně zničených míst světového dědictví ve starobylém městě Palmyra.

Podle vlastních zdrojů deníku Kommersant, uniklý dokument byl napsán bývalým americkým diplomatem Jeffreyem Feltmanem, který nyní působí jako generální tajemník OSN pro politické záležitosti. OSN mezitím popřela, že by takový dokument vůbec existoval. „Neexistovala žádná“ tajná směrnice „vydaná žádným oddělením v OSN,“ řekla mluvčí generálního tajemníka Stephane Dujarricová v té době agentuře TASS.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Uniklá tajná směrnice odhaluje, že OSN nepomůže s obnovou Sýrie, dokud nedojde k „politické změně“

  • · Edit

    PCHE! To si ti nateplalý příčeskové, který vede ta hnusná lesba, myslej, že je bude někdo ještě prosit? Vladimir už jen čeká, až vykouřej zbytky těch námezdních émerickejch hazjlů a těch pár psychopatů od ISIL a začnou s přestavbou! Myslim si, že Rusko, případně i Čína a Írán, stačej na pomoc jeho excelenci Assadovi bohatě >-) Tohle už je směšný..proachsprostá infantilní hysterie dementů, co jdou na ruku komu? ..no přeci smradlavejm žídům!

  • Loutka USA na miste Asada je pro OSN dulezitejsi jak pomoc pro syrske obyvatelstvo! To snad neni pravda!
    Ale je, OSN jako vetsina organizaci jsou poskokem USA. Kde jim vypovi poslusnost, odeprou nebo zkrati jim USA prispevky na provoz, nebo rovnou vystupuji z organizace. Koho chleba jis, toho pisen zpivej!
    To je chovani kolonizatora, jenom se o tom stale nesmi v US mainstreamu psat. At zije demogracie a svoboda podle kolonizatora USA!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*