Umučený zabiják našeho vojáka. Co to zase na nás zkouší?

Umučený zabiják našeho vojáka. Co to zase na nás zkouší?

Není to tak dlouho, co po zabití našich 3 vojáků v Afghánistánu naši vrcholní politici do kamer emočně hřímali, že tomu, kdo jejich smrt zavinil a způsobil, se dostane tvrdé odplaty.

Okamžitě za to sklidili oprávněnou kritiku, že takovéto věci se do kamer nevytrubují, byť je to správný přístup, ale z úst našich politiků to ke všemu ještě vypadá velmi hloupě a nevěrohodně.Následoval další náš mrtvý voják a byl zajat útočník, který našeho vojáka zabil. Tento útočník po pár dnech zemřel a údajně nese známky mučení.

A je z toho povyk a údajně české a americké vojáky v této věci vyšetřují.

Když nám ve válce, do které jsme se sami horlivě připojili, zabijí naše vojáky a politici hřímají o odplatě, co si vlastně představovali ? Co předpokládali, že vojáci na místě budou dělat ?

Ve válce se nepřítel zabíjí, pak již nemůže na nás a naše spojence útočit. Takže smrt pro útočníka je naprosto logická.

A také, jak víme z bezpočtu historických materiálů, je standardní, že se zajatý nepřítel maximálně informačně vytěží, aby se zabránilo dalším možným ztrátám vlastních lidí.

A že se používají metody, které někomu nepřipadají humánní ? To je sice fakt, ale tady nejde o hloupou hru, ale o válku a reálné životy našich lidí.

Pokud se to politikům a veřejnosti nelíbí, tak jediným řešením je, neúčastnit se žádných válečných dobrodružství, kde se reálně bojuje.

Vůbec není jasné, jestli je celá kauza pravdivá, ale pokud ano, pak ti vojáci udělali s nepřítelem to, co velí logika celého válečnictví lidského rodu.

A chtít je případně nyní stíhat, tím spíš po prohlášení politiků o tvrdé odplatě by byla další „kudla“ v zádech pro ten zbytek ochotných lidí, kteří chtějí v naší armádě ještě sloužit.

Všichni pomatenci, kteří nechápou realitu války a její veškeré negativní průvodní jevy a důsledky, ať nyní mlčí …

(Foto: TV NOVA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Umučený zabiják našeho vojáka. Co to zase na nás zkouší?

  • Na amerických základnách po celém Světě jedou drogy ve velkém. Jinak by to tam ani nešlo vydržet. Vojáci pod vlivem zdrogovaných kolegů se budou vždy chovat nekontrolovatelně.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*