Umíme číst, psát i počítat, ale neděláme to. Jsme líní myslet. Ono to někdy skutečně bolí!!

Umíme číst, psát i počítat, ale neděláme to. Jsme líní myslet. Ono to někdy skutečně bolí!!

Umět číst, psát a počítat patří mezi základní dovednosti člověka. Samozřejmě existují jistá procenta obyvatelstva, která toto neumí, ale tato procenta jsou minoritní. Daleko horší je však situace v oblasti myšlení, kde lidé umějící číst a psát nedokáží myslet. Slepě papouškují pouze to,co napíší noviny nebo jim řeknou v televizi a bezmyšlenkovitě tyto informace vstřebávají, šíří je dále a dokonce jim i věří. Skutečnost, že tyto informace jsou mnohdy lživé, dezinformační, zavádějící, či pouze propagandistické prostě ignorují a neobtěžují se nad nimi pozastavit a to je jeden z hlavních důvodů takzvaně blbé situace v ČR, ale i v Evropě.

Právě proto píšu a snažím se rozvíjet i další aktivity na politickém poli, neb politika je oblastí, která mě vskutku baví a naplňuje. Při svém psaní používám často i pejorativní výrazy, za což jsem mnohdy kritizován, ale má to svůj jasný účel. Není pro mne problém sepsat jakýkoliv elaborát úplně slušně a s použitím výraziva mnohoznačného, či čistě odborného, ale na druhé straně-kdo by to četl??? Kdo by tomu pak rozuměl??? Proto velmi rád používám běžnou formu hovorové češtiny, která je normálním občanům nejbližší a srozumitelná. Nerad, používám cizí slova nebo slova čistě odborného charakteru, protože články které koncipuji jsou určeny především pro dělnickou třídu k níž jsem také příslušný a vím, že mnoho příslušníků dělnické třídy nemá ani maturitu a tak cizí slova, či odborná mluva je pro ni těžko srozumitelná. Neznamená to však, že je dělnická třída hloupá. Ona je ohlupována.

Jako příklad mohu uvést jednoho mého oponenta, který mě velmi rád napadá, uráží a snaží se všemi možnými prostředky dehonestovat moje texty. Bohužel doposud nepoužil jediný, čímkoliv podložený argument a to si prosím říká pan EUROFIL. Já se nebudu snižovat k jeho praktikám, protože pro mě je to jednoduchý primitivní člověk, ale v hovorové češtině k tomuto existuje krásný ekvivalent-VŮL. Je jen na Vás-na čtenářích, aby jste posoudili, co zní lépe a co více přitahuje čtenáře, či lépe vyjadřuje aktuální stav.Nyní se však raději vrátím k původnímu smyslu článku a nebudu se zabývat nějakým volem. Nechceme, či neumíme myslet a to je náš problém. Uvěřili jsme v demokracii /já ale ne/. Ukažte mi prosím jedinou zemi na světě, kde je demokracie. No nemarněte čas-taková země není. Jsou jen země, které se jí snaží přiblížit a to s rozdílnou úspěšností. Musíme si však v první řadě říci, že demokracie nemůže být nikdy dosaženo, pokud jako ekonomický systém bude kapitalismus. Právě on je největším nepřítelem jakékoliv formy demokracie. Proč?? Protože kapitalistický systém je výhradně založen na moci, kapitálu/penězích v jakékoliv podobě/a zisku. Na těchto pilířích demokracie nestojí. Důkazem toho je parlament a senát. Podívejte se jméno po jménu, kdo tam sedí!! Má tam nejpočetnější třída ve společnosti/dělnická třída/ své zastoupení?? Nemá!!! Tam sedí vzorek velmi minoritní struktury společnosti, která s námi oře a vláčí a bohužel i krade a pomáhá kapitálu okrádat dělnickou třídu. Nevěříte?? Eurofil taky nevěří, ale já Vám uvedu zcela jasný příklad, kde jsme veřejně okrádáni strukturami kapitálu o miliardy a jak se v Česku říká-demokraticky.

Sledujete výstavbu silnic a dálnic v naší republice?? Je vcelku světově proslulá. Všeobecně je známo, že výstavba jednoho kilometru dálnice vyjde u nás dráž než v Německu. Jeho výstavba je minimálně desetkrát delší než v Německu a o kvalitě těchto staveb snad raději ani hovořit nebudu. Pro zjednodušení vezměme, že cena jednoho kilometru dálnice stojí náš stát stejně jako ten Německý. Problém je v tom, že cena práce v ČR je 3-4 krát nižší než v Německu a i dělníci na této stavbě mají 3-4 krát nižší mzdu než dělníci v Německu. Logicky vzato by tedy měl jeden kilometr dálnice v ČR stát 3-4 krát méně než v Německu, ale ono tomu tak není. Jak je to možné??? Jak je to možné šššoudruži. Kde jsou ty rozdílové peníze??? Vyplaceny státem byly, od daňových poplatníků vybrány, ale komu zůstaly za nehty??? Kdo se napakoval, když to nebyli dělníci??? No přeci struktury kapitálu. A to je demokracie??? To je sprostý podvod-nic víc. Podobná je situace s volbami.Proč myslíte, že politické strany, či hnutí berou finanční dary od jednotlivců a firem?? Proč jim ty peníze podnikatelé dávají??? Myslíte, že to byznysmeni dělají z nějaké lásky nebo humanity??? Cožpak Vám dá dnes někdo něco zadarmo a ještě navíc v řádech milionů?? Každý podnikatel, který financuje politickou stranu to dělá proto, že prostředky vložené do politiky následně přes politiku a lidi v ní znásobí a bude generovat zisk a následně i moc. Ve volbách vůbec nejde o občany. Jde jen a jen o jejich hlas, který odevzdají na základě manipulativní volební kampaně placené z darů podnikatelů a různých fyzických osob. Jestli je toto znakem demokracie a demokratických voleb nechám už na vás. Nejde však o nic jiného než o souboj o peníze a moc.

Dle mého názoru je nejvyšším možným stádiem demokracie komunismus. Bohužel si však mnoho lidí-myslím že většina-vykládá tyto pojmy chybně. Někteří dokonce ani neznají význam těchto pojmů. Proto se domnívám, že dosažení demokracie a komunismu je ještě velmi vzdálené. Daleko snáze budeme kapitálem vmanévrováni do války, která se mimoděk už stejně připravuje a to skrze migranty. Kapitalismus válku nutně potřebuje a to proto, že tento systém je ohraničený, jsou zde šílené dluhy-funguje pouze za předpokladu nabídky a poptávky s možností generování zisku. V současnosti je na planetě již tolik lidí, že je problém dát práci všem, zajistit výživu všem, zajistit bydlení všem-prostě zdroje jsou omezeny. On i socialismus by s tímto měl časem problém, jen by to přišlo třeba o 100 či 200 let později. Je však možné, že by se mohlo za oněch 100, či 200 let nalézt východisko. To však nelze predikovat.

Až válka vypukne a domnívám se, že půjde zprvu o válku občanskou, tak buďte připraveni. Už nyní se ozbrojujte a hromaďte jak můžete potraviny s dlouholetou trvanlivostí. Nepočítejte totiž, že Vám armáda a policie pomohou. Nechají Vás klidně chcípnout, protože zadáním mocných je zlikvidovat co nejvíce lidí. Policie a armáda již nejsou silami pro obranu země a národa, nectí demokratické principy. Jsou to složky k ochraně mocenské struktury a na obyčejné lidi pouze bič. K tomuto lze uvést jako příklad kauzu Babiš. Zde policie koná domnívám se, že na zakázku. Stala se součástí politického a mocenského boje, což jí vůbec nepřísluší. To je úplně mimo rámec demokratických principů. Přitom Babiš, ač není svatý a je to lotr, tak postupoval dle tehdy platné legislativy /tvořené Kalouskem a spol/ a nikdo v té době neřekl ani slovo. Všichni jak na povel začali řičet až v době, kdy Babiš vstoupil do politiky. Jsem toho názoru, že kdyby Babiš do politiky nešel, tak by po něm neštěkl ani pes a žádná kauza Čapí hnízdo a kauzy další, by nikdy nespatřily světlo světa. Jenže on do politiky šel a to neměl dělat. Dozvěděl se to, co nikdy nevěděl, což mnohým politikům vadí, protože tím některé může zničit a možná i některé politické strany. viz ČSSD a kauza OKD, že pane Sobotko. Těch psů, kteří chtějí rvát maso z dělníků je také až dost a nyní přiběhl opravdu velký pes /Babiš/ a ten by je mohl odehnat od bezpracné kořisti. Proti ti malí psi tak štěkají a bojí se, aby společnost nepřišla na to, že jeden velký pes nesežere zdaleka tolik jako stovka malých čoklů.

Tedy asi tak. No a když Vám někdo na předvolebním mítinku bude vykládat cosi o demokracii, tak ho raději kopněte do prdele-bude to rychlejší, protože stejně lže, jako když ČESKÁ TELEVIZE vysílá.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*