Ukrajinští poskytovatelé obviněni z velezrady, že poskytli internet Donbasu

Ukrajinští poskytovatelé obviněni z velezrady, že poskytli internet Donbasu

Ukrajinští poskytovatelé internetu, kteří poskytli služby pro Doněckou lidovou republiku a Luhanskou lidovou republiku, byli obvinění z velezrady. Bezpečnostní služba Ukrajiny zjistila, že vedoucí pracovníci a vedení poskytovatelů, navzdory skutečnosti, že si „byli vědomi veřejného nebezpečí a protistátního charakteru jejich jednání, poskytli uvedené služby zejména na území Donbasu, který není pod kontrolou Ukrajiny.

V ukrajinské bezpečnostní zprávě se uvádí, že transit dat probíhal prostřednictvím propojení komunikačních kanálů s Ruskou federací se sítěmi domácích telekomunikačních uzlů a následným směrem k poskytovateli v Doněcku. To údajně posloužilo proti-ukrajinským informačním zdrojům.

Takové akce podle ukrajinské bezpečnostní služby způsobují velkou škodu národní bezpečnosti Ukrajiny. Ukrajinská bezpečnostní služba se domnívá, že ruské speciální služby aktivně využívají internet k provádění zvláštních informačních operací proti Ukrajině.

V prostorách těchto poskytovatelů v Kyjevě, Oděse a v Charkově, bezpečnostní složky zabavily počítačová zařízení a materiály potvrzující provádění „protiprávních činností“. Bylo také zahájeno trestní řízení za „státní velezradu“ a za vytvoření „teroristické skupiny nebo teroristické organizace.“

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*