Ukrajinští námořníci čelí za překročení ruských hranic až 6letému vězení

Ukrajinští námořníci čelí za překročení ruských hranic až 6letému vězení

Všech 24 ukrajinských námořníků, kteří byli zadrženi za nelegální překročení ruské námořní hranice v Azovském moři, obvinili ruští vyšetřovatelé a nyní jim hrozí až 6leté vězení, uvedl právník Nikolay Polozov.         „Obžaloba byla podána dne 27. listopadu podle článku 322, odstavce 3 ruského trestního zákona (za nelegální překročení hranic). Zdá se, že se to všechno odehrálo na Krymu a bylo to provedeno za účasti státních právníků,“ řekl Polozov, který zastupuje kapitána Hrytsenka a dodal, že obvinění námořníci čelí až šestiletému vězení.

Podle právníka mu stále nebyl umožněn přístup k obžalovanému, zatímco jiní právníci ještě neví, zda byly materiály o případu přeposlány do Moskvy. Také není jasné, kdo z vyšetřovatelů Federální bezpečnostní služby (FSB) vede vyšetřovací tým.

Polozov poznamenal, že všichni námořníci jsou v současné době v Moskvě.

Dne 25. listopadu ukrajinské lodě nelegálně překročily ruskou námořní hranici, když se plavily směrem ke Kerčskému průlivu. Ukrajinské lodě byly zachyceny Ruskem poté, co nereagovaly na výzvy k zastavení.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko po incidentu vyhlásil stanné právo v několika ukrajinských oblastech, které leží v blízkosti ruských hranic a pobřeží Černého a Azovského moře, který má platit 30 dní.

Ruský prezident Vladimír Putin uvedl, že incident byl záměrnou provokací, připravenou v předstihu, jako záminka pro zavedení stanného práva na Ukrajině, před prezidentskými volbami.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*