Ukrajinský velitel oznámil přípravy na válku s Ruskem: „Pokud k tomu dojde, čeká nás hodně ztrát“

Ukrajinský velitel oznámil přípravy na válku s Ruskem: „Pokud k tomu dojde, čeká nás hodně ztrát“

Velitel bojové flotily kontradmirál Alexej Neižpapa informoval v rozhovoru pro deník Dumskaja, že ukrajinské námořnictvo je nyní připraveno k rozsáhlé vojenské operaci s Ruskem. Podle jeho tvrzení je země odhodlána „vrátit si“ Krym, kvůli čemuž se tak nutně musí připravovat na válku.

Na otázku, jaké kroky vůči Ukrajině lze nyní od Ruska očekávat, Neižpapa odpověděl, že tím může být iniciování vojenského konfliktu.

„Připravujeme se na rozsáhlou vojenskou konfrontaci a uvědomujeme si, že pokud k tomu dojde, čeká nás bohužel hodně ztrát, jak mezi našimi vojáky, tak i mezi civilním obyvatelstvem,“ prohlásil kontradmirál Alexej Neižpapa.



Podle něj v Kyjevě očekávají útok ruské armády na Chersonskou oblast s cílem renovovat dodávky vody z řeky Dněpr na Krymský poloostrov.

„Signálem pro zahájení konfrontace bude pokus Ruska o získání Severokrymského kanálu na poloostrově. Naše jednotky se na takové akce připravují. Nemohu prozradit všechny plány, ale zde je malý fakt: dolet našeho raketového systému Neptun umožňuje používat jej na pevninné části Ukrajiny blízko Sevastopolu. Takže uvidíme, jak jakýkoliv útok nakonec dopadne, „řekl Neižpapa.

Reakce Kremlu

Kreml označil slova velitele ukrajinského námořnictva o přípravě na válku s Ruskem za hloupou a eskalující hysterii. V Kremlu označili slova velitele ukrajinského námořnictva o přípravě na válku s Ruskem za hloupost a podněcování hysterie.

„Tato umělá eskalace nijak nepomáhá vyřešit situaci na jihovýchodě,“ řekl mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov a zdůraznil, že Rusko nemá v úmyslu napadnout Ukrajinu.

Peskov také vysvětlil, že důvodem k tomuto úsudku o plánovaném útoku ze strany Ruska mohlo pravděpodobně být prohlášení odborníka Centra pro politickou konjunkturu Alexeje Cesnakova, které zaznělo v diskusním programu věnovaném problematice rusko-ukrajinských vztahů. Prohlášení Cesnakova však podle Peskova nelze považovat za oficiální pozici Ruska, protože on není zaměstnancem prezidentské administrativy.

„Alexej Cesnakov není státním zaměstnancem. Je to spíše velmi talentovaný a velmi dobře informovaný ruský odborník, ale nelze ho nazvat zástupcem oficiálního stanoviska Ruska, „dodal Peskov.

Uvedl také, že odborník dokonce ani nemluvil o možné invazi, ale spíše uvažoval o stávajících ustanoveních mezinárodního práva, které umožňují použití síly, například při humanitární katastrofě.




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ukrajinský velitel oznámil přípravy na válku s Ruskem: „Pokud k tomu dojde, čeká nás hodně ztrát“

  • Nic nového. Ukrajinci šli s Hitlerem proti Rusku už za války. Ukrajinské divize SS byly brutálnější, než ty německé. Nenávist Ukrajinců je krutá a bezmezná. Západ by v tom chtěl pomoci, ale Ukrajinci jakoukoliv pomoc bleskurychle rozkradou a rozprodají. Nedá se jim (naštěstí) pomoci.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*