Ukrajinský představitel Tuka: „Za tři roky jsme neprokázali, že by byly ruské jednotky v Donbasu.“

Ukrajinský představitel Tuka: „Za tři roky jsme neprokázali, že by byly ruské jednotky v Donbasu.“

Bylo vydáno jasné prohlášení: Ukrajina nemůže dokázat přítomnost ruských vojsk v Donbasu.                  

Ukrajina za více než tři roky války nebyla schopna zákonně prokázat přítomnost ruské armády v Donbasu.“

Takové silné prohlášení přišlo v rozhovoru s Apostrofem od George Tuky, náměstka ministra pro dočasně okupované území a vnitřně vysídlené osoby.

Znamená to, že vzhledem k tomu, že na území Doněcka a Luhanska, které nejsou řízeny Ukrajinou, nejsou žádní ruští představitelé, je legálně nemožné hovořit o okupaci.

„Nemůžeme stále, i když jsme vynaložili takové úsilí, dosud legálně prokázat přítomnost regulérní ruské armády v Donbasu,“ uvedl Tuka a poznamenal, že to potvrdilo nedávné rozhodnutí soudu v Haagu.„Můžeme si denně na sebe přišít stovku nášivek, ale tohle není řešení, je to naprosto čistě emocionální věc, která může být připuštěna pouze poslanci, kteří pracují pro své vlastní voliče, klamou je a manipulují s nimi,“ uvedl zástupce ministra a zdůraznil, že existují mezinárodní pojmy a koncepce, na jejichž základě musí Ukrajina působit, aby představila u soudu fakta o invazi Ruska na ukrajinské území.

Deník Euromaidan Press také připustil verdikt o rozsudku Mezinárodního soudního dvora, že: „Není důvod zakrývat skutečnost, že Kyjev doufal, že se dočká lepších výsledků v otázce ruské agrese na východní Ukrajině (Podle Úmluvy o potlačení financování terorismu).

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Georgiy Tuka Foto: fort-russ.com)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*