Ukrajinský milionář: Útěky z Ukrajiny se staly epidemií

Ukrajinský milionář: Útěky z Ukrajiny se staly epidemií

Ukrajina rychle ztrácí lidský kapitál, neboť schopní občané se při první příležitosti snaží opustit svou rodnou zemi.

„V Polsku je obrovský, ohromující a šokující počet ukrajinských dělníků, v každé restauraci, v taxi, obchodě, kanceláři, hotelu… Mluvili jsme s mnoha jedinci a ti říkají, že ukrajinští zaměstnanci jsou oceňováni. Oni jsou skromní, profesionální, pracující na peníze  mnohem nižší, než kterýkoli jiný Polák. Místní orgány pro ně přišly s pracovními povoleními a dokonce i zaplatili v Polsku daně. Dopravují sem rodiny, jejich děti jsou posílány do polských škol a univerzity jsou šťastné za studenty z Ukrajiny. Mám pocit, že se v poslední době přesunulo z Ukrajiny do Polska 5-6 miliónů lidí. Všichni otrávení proklínaje nad tím, co se děje doma, se snaží prodat byty, domy, ale nikdo je nechce za žádnou cenu kopit,“ tvrdí ukrajinský milionář a podnikatel Evgeny Chernyak.

Podle něj nedělá ukrajinská vláda nic pro to, aby měli lidé zájem zůstat doma.

„Běžní lidé utíkají z Ukrajiny, berou s sebou své rodiny, daně a jejich mozky. Podle nejnovějších oficiálních statistických zpráv o pracujících na Ukrajině je jich méně než 10 milionů (zbývají aktivisté, sociální aktivisté, korupční úředníci nebo důchodci). Lidský kapitál je nejdůležitějším kapitálem země!“ A Ukrajina dělá všechno pro to, aby změnila normální lidi na uprchlíky,“ tvrdí Chernyak.

„Korupce, lži, střelba v ulicích, diskriminace kvůli jazyku, nízké mzdy, devalvace národní měny, a to vše proto, aby si malá skupina zlodějů naplnila kapsy. Je mi to také líto, ale je to pravda! Omlouvám se za tyto rozrušené blogery, každý den, za peníze těch stejných zlodějů, vysílajíc neexistující vítězství! Iluze zabíjí více lidí, než války. Je nezbytné čelit pravdě, bez ohledu na to, jaká je!“ Tvrdí Chernyak.

 

(Fort-russ.com/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Ukrajinský milionář: Útěky z Ukrajiny se staly epidemií

  • No zajímavé je, že ta malá skupina,která si plní kapsy,je stále té samé národnosti, jenž však určitě není ukrajinská…

  • Ukrajina e ovladana nikym nezvolenou vladou a prezidentem oligarchou, kteri jsou lokajove USA. Nechavaji zemi rozkradat oligarchy a zap. korporacemi, vse smeruje ke koplapsu zeme. Dodavkami smrticich zbrani chteji USA krveproliti mezi Rusy a Ukrajinci. Nic nedosahnou, jenom zabiji spoustu deti a obcanu, znici chudakum jejich ubohe pribytky. Na Ukrajine rozhoduji USA, posilaji jim 3x drazsi uhli nez co by dodal Donbas. Zeme smeruje ke katastrofe.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*