Co by asi říkal takový Kalousek, který je zvyklý fackovat mladé drzouny před parlamentem, kdyby ho chytila celá banda nějakých majdanistů, strčila ho do popelnice a vozila po Malé Straně.

To byl jen příklad… je mi jasné, že Kalouskovi by se to stát nemohlo, protože on přece stojí na té spávné straně barikády. To by se mohlo stát jen nějakému komunistickému fízlovi.

Kyjev nabízí Donbasu „zvláštní status“ a přitom se pořád střílí a používá těžká minometná technika. Region je podle dostupných fotografií zničen podobně jako kdysi Groznyj. Nebo Sarajevo.

Podle informací, které přicházejí z obou stran, začíná být jasné, že číslo kolem 3000 mrtvých od počátku konfliktu je neskutečně podhodnoceno. Přidat nulu, jsme možná na realitě.

Proto mluvím o genocidě. A zároveň jako jediné řešení vidím vznik Novoruska.


Ukrajina v dnešní podobě nemá diplomatického řešení. Problém nevyřeší ani pokračující občanská válka pod názvem „příměří“, ani východoukrajinští poslanci v popelnicích, ani Kalouskovy výkřiky, že Sobotka zneuctil vynikající jméno České republiky ve světě.

To jsou jen eurotrapárny. Nic víc.

Problém by vyřešilo pouze jasné vyhlášení současné kyjevské vlády za nelegitimní a požadovat její okamžité rozpuštění a zároveň tvrdě postihnout všechny zúčastněné za válečné zločiny. A žádat okamžité stažení všech ukrajinských vojenských sil z území Novoruska.

Ale to je asi sci-fi, když se podívám na současný myšlenkový a morální stav EU. S tímhle ansámblem je možné očekávat nejhorší.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://fojtik.blog.idnes.cz/