Ukrajinské síly se připravují na zahájení útoku na Debaltsevo

Ukrajinské síly se připravují na zahájení útoku na Debaltsevo

Ukrajinské síly ostřelují pozice samozvané Luhanské lidové republiky (LPR) a připravují se na aktivní útok ve směru Debaltseva, uvedl oficiální mluvčí LPR Andrej Maročko, informovala tisková agentura TASS.

„Ukrajinské ozbrojené síly i nadále přeskupují a přesunují zbraně na kontaktní linii podél oddělitelné linie u Debaltseva a připravují se k aktivnímu útoku,“ citovalo Luhanské informační centrum Maročka.

Podle Maročka, ukrajinské síly ostřelují pozice sebeobranné milice od pondělí. Ukrajinské síly používají zbraně ráže 152mm, minomety a jiné střelné zbraně.

Ukrajinské síly se také pokoušely vstoupit do sídliště Kalinovka s použitím dělostřelectva z obce Luganskoye. Podle lidové milice LPR, 10 ukrajinských vojáků bylo zabito a asi 20 dalších zraněno. Dva členové milice LPR byli zraněni a další dva jsou pohřešovaní.

V pondělí ráno, ukrajinské síly pokračovaly v jejich pokusech prorazit několik částí trakčního vedení v Debalsevo a ostřelovaly z dělostřeleckých pozic milice LPR v okolí oblastí Kalinovka a Logvinovo. Zástupci LPR vyzvali pozorovatele z Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), aby do této situace zasáhli.

 

(Foto : EPA/IRINA GORBASYOVA)




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*