Ukrajinská loutková vláda si pozvala NATO

Ukrajinská loutková vláda si pozvala NATO

Poté, co byl ruský prezident požádán o pomoc krymským premiérem Sergejem Aksyonovem a následně i několika ruskými poslanci, předal senátu žádost o povolení případného zásahu na Krymu. Ruští vojáci se už pomalu začali mobilizovat a chránit důležitá zařízení, což donutilo ukrajinskou loutkovou vládu křičet po invazi. Vláda pak vyhlásila bojovou pohotovost a pozvala si NATO.

Co Rusko vyprovokovalo, není jasné. V sobotu Ruské Ministerstvo zahraničí vydalo prohlášení, ve kterém obvinilo Kyjev z vyslání bojovníků na útok na krymské Ministerstvo vnitra. V pátek prezident Putin svolal naléhavé vojenské cvičení a západě a ve středu země. Pokud si ale pamatujete, tak stejnou věc udělal loni v červenci, když Izrael bombardoval cíle uvnitř Sýrie. Po tomto varování muselo přijít další. Je využití síly jen varováním jako bylo to vojenské cvičení?

Kromě toho, že neoconi a další oportunisté okamžitě začali hlásat „jsme všichni Ukrajinci“ a řvát nad porušováním mezinárodních zákonů, jako např. John McCain, Karel Schwarzenberg, Miloš Zeman a pak i Lubomír Zaorálek, začali Rusům vyhrožovat. Rusko ale nemělo nejspíš jinou možnost. V Rusku totiž během dvou týdnů požádalo o azyl 143 tisíc Ukrajinců (zdroj) a Černomořská flotila v Sevastopolu je pro Rusko důležitá stejně jako syrský Tartus.

Velkým problémem pro Kyjev je to, že loutková vláda nemá zas tak velkou podporu jak by si představovala. Krom toho, že ztrácí Krym (referendum o autonomii 30.března) , Charkov (vyvěšování ruských vlajek) a Doněck (pro-ruské demonstrace a volání po referendu), volání premiéra Jatseňuka po tvrdých škrtech určitě lidi nepotěší. Pozvat si na svou půdu MMF je totální sebevražda a vydáním pozvánky pro NATO se rovná vlastizradě. Pozvat NATO na ochranu teritoriální integrity země, neonácků, dalších pochybných individuí a jaderných zařízení v zemi před ruskou armádou je pro Západní agresory těžký oříšek, protože si NATO pokaždé jen dovolilo na státy, které se nemohou bránit.

Putin už Obamovi slíbil, že Rusko bude bránit své zájmy. Rusové proto mají dobrý argument – jde o vládu, která jmenovala sama sebe, a násilně svrhla lokální úřady na východě a ohrozila životy druhých. „Ve východní části Ukrajiny a zvláště na Krymu jsme viděli vzestup lidí z Kyjeva s jasným záměrem napravit to, co se stalo na západě země, chtějí nahradit regionální vlády.“ řekl ruský velvyslanec při OSN Vitalij Churkin. (zdroj) Slova o tom, že radikální složky destabilizující Ukrajinu musí být zastaveny jsou pochopitelná. Rusku také nahrává fakt, že v ten stejný den lídr neonacistického Pravého bloku Alexander Muzyčko požádal o pomoc teroristu Doku Umarova, čímž naznačil spojení mezi Banderou a Bandarem. Jejich činy ale Obamu zajímat nebudou.

zdroj : wertyzreport.com

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*