Ukrajinská kuřata made in EU. Kvalita nejistá, celní předpisy se obcházejí. Evropská komise zavírá z politických důvodů oči

Ukrajinská kuřata made in EU. Kvalita nejistá, celní předpisy se obcházejí. Evropská komise zavírá z politických důvodů oči

Vedení Evropské unie přivírá oči nad obcházením předpisů ze strany dovozců drůbežího masa z Ukrajiny na trh EU.

V prvních deseti měsících loňského roku bylo do EU bezcelně dovozeno z Ukrajiny 45,4 sisíc tun drůbežího masa.Je to téměř polovina dovozu drůbežího masa z Ukrajiny do EU.

Vyhýbání se clu je možné díky mezeře v předpisech, o které se už dva roky ví. Evropská komise ale nedělá nic, aby ochránila evropský trh před záplavou levného masa z Ukrajiny.

Podle stávajících předpisů týkajících se bezcelních kontingentů pro Ukrajinu, mohou ukrajinští výrobci drůbežího masa exportovat do zemí EU nanejvýš 40 tisíc tun ročně.

Cla se ale netýkají výrobků z kategorie „jiné“. S takovým označením jsou do EU přivážena drůbeží prsa s kostí.

V nizozemských nebo slovenských podnicích je maso oddělováno od kostí a prodáváno jako výrobek z EU, nizozemský nebo slovenský, třebaže ve skutečnosti pochází z Ukrajiny a v unijních zemích je pouze zpracováván.

 

Převzato z https://www.freeglobe.cz Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ukrajinská kuřata made in EU. Kvalita nejistá, celní předpisy se obcházejí. Evropská komise zavírá z politických důvodů oči

  • Kdyby jen kuřata ! Ale i mléko pracovníci z mlékárny mohou vyprávět . Kvalita je takova záněty a antibiotika !!!! Mléko se levne nakoupí a v České republice s pracuje a také proda České mléko se vyváží !! Dobrou chuť .

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*