Ukrajince USA nezmění

Ukrajince USA nezmění

Když jsem v socialismu chodil s tátou na fotbal, stávali vedle nás „týráci“, řidiči mezinárodní dálkové přepravy TIR, kteří tehdy patřili mezi „lepší lidi“. Měli valuty, styky, luxusní baráky, věci, atd…Ti se netajili tím, že už v ukrajinském Užhorodě musejí mužům se samopaly odevzdávat „výpalné“ za průjezd. Později jsem toto slýchal od našich podnikatelů, kteří na západní Ukrajinu jezdí. Západní Ukrajina byla, je, a pokud se její obyvatelé sami nezmění, i nadále bude prolezlá lhaním, krádežemi, podvody, korupcí a úplatkářstvím. Vzpomeneme si, že rubriky našich deníků v devadesátých letech plnily články o ukrajinské mafii, o vydírání našich podnikatelů, nalezených mrtvolách Ukrajinců, apod.?

Západní Ukrajina se od té doby nezměnila, je stejná i dnes. K ukrajinské chudobě, kriminalitě a korupci přibývá nacismus a fašismus, otevřená nenávist k jinému národu. Současní ukrajinští představitelé, kteří jsou akceptovatelní pro USA, lžou, podvádí a nechávají fyzicky likvidovat nepohodlné. Ukrajinští lotři u moci udělají cokoliv, z čeho mohou mít profit. Jako odměnu za „prosazování zájmů USA“ mají podle mnohokrát opakovaného scénáře slíbeny výnosné podniky a funkce. Takto byla za podporu humanitárního bombardování Jugoslávie odměněna i Madeleine Albrightová.

USA a jejich kolonie EU i NATO několikrát denně hlasitě kvičí, že za vše špatné na Ukrajině může Rusko a jeho imperiální choutky, agrese, a podobně. Fajn, ale jaké jsou motivy Ruska organizovat na Ukrajině nepokoje? Jaké benefity Rusko očekávalo z uspořádání ukrajinského převratu a rozpoutání války zrovna v době ekonomické krize EU a USA a během konání ruských olympijských her, kterými si každá pořadatelská země dělá pozitivní reputaci před celým světem?

Co by Rusko získalo vyzbrojováním ukrajinských domobranců? Kus Ukrajiny? A co by s ním dělalo? Je snad Rusko v ekonomické krizi? Chybí Rusku přírodní bohatství, energie a potraviny na dalších 500 let? Který stát by si tak moc přál mít za souseda zemi, kde se válčí, že by tam kvůli tomu rozpoutal válku, při které jsou vyvražďováni obyvatelé jeho národnosti? Které logické důvody by vedly Rusko k záměrnému vyvolání takové situace, aby na něj byly uvaleny sankce a překazily se tak obchody ruských podnikatelů, aby bylo západním světem nenáviděno a muselo přijmout, živit, šatit a ubytovávat 150000 uprchlíků ze sousední země?

valka

Pokud bychom se v souvislosti s děním na Ukrajině podívali na motivy USA, najdeme je. Víme, co se v USA stalo na „Černé pondělí“ 19. října 1987? Byl krach na americké burze, stejný jako v roce 1929. A najednou, jakoby z ničeho nic, za vydatné pomoci USA, došlo k válce Iráku proti Íránu (1987-1988), ke svržení rumunského Causesca, k naší sametové revoluci (1989), k válce v Perském zálivu (1990-1991), k  rozpadu socialistického bloku, k pokusu o převrat v Rusku a k dosazení proamerického Jelcina (1993), k válkám v Čečensku, Mexiku, Jugoslávii,…

Následně došlo k zaplavení střední a východní Evropy západním zbožím a k finančnímu vydrancování jejích zemí (zadlužení zemí i obyvatel). Aby byl v těchto „dobytých regionech“ po jejich finančním zotročení zachován klid a pořádek, byly tyto země, po vhodné přípravě obyvatel o výhodnosti a nezbytnosti, začleněny do struktur NATO a EU. A co na to americká burza a ekonomika USA? Šla na pár let nahoru, osvědčená technologie záchrany americké ekonomiky zabrala, hospodářský růst USA na začátku 90. let nebývale akceleroval a Evropa se začala opožďovat.

V roce 2000 došlo v USA k pádu nadhodnocených technologických akcií a FED zasáhl nízkými úrokovými sazbami. To mělo u amerických domácností za následek pořizování běžného spotřebního zboží a nemovitostí na dluh. Díky předlužení amerických domácností přichází do USA další velká krize, která vyvrcholí v roce 2008 a má dopad i na EU. Střední a východní Evropa je ale již finančně vydrancovaná a zotročená, je potřebné se posunout dále na východ a finančními nástroji dobýt a ovládnout další území skrze půjčky na tzv. rozvoj demokracie, válečnou pomoc a na obnovu zničených území. Jedině tímto způsobem lze USA zachránit před totálním bankrotem.

USA se proto snaží ovlivňovat kandidáty a výsledky voleb (ukrajinská Oranžová revoluce), a vyvolávat nepokoje a války v některých zemích bývalého SSSR, aktuálně nejvíce na Ukrajině. Rusko jim v tom ale svojí politikou a otevřenou informovaností brání. Celistvá Ukrajina, přímý soused Ruska a tranzitní země důležitých energií, je pro americké zájmy jako stvořená. Může USA pomoci o několik let oddálit hrozící bankrot a posílit jejich vliv. Po jejím finančním zotročení ale bude potřeba jít dál a podmanit si Rusko, které se jako jediné dokáže USA postavit.

Z těchto důvodů je pro USA Rusko úhlavním nepřítelem, proto je označováno za hlavního viníka, je pomlouváno a sankcionováno. A někteří lidé stejně jako za Hitlera věří, že se tak děje právem. Politici EU a USA nevidí a neodsuzují prokazatelná zvěrstva Pravého sektoru a ukrajinské armády, stejně jako evropské země a USA zavíraly oči před zvěrstvy Banderovců a nástupem nacismu ve třicátých letech minulého století.


Západní Ukrajinci se vstupem do NATO a EU nezmění, zůstanou sví, stejně jako se ve svých vlastnostech nezměnili Češi. Chudoba, korupce, prostituce, vydírání a výpalné budou západní Ukrajince nadále ničit a sužovat do té doby, dokud si většina z nich neuvědomí, že se na svět dívají skrze filtry, které jim zkreslují vnímání reality. Ukrajinci budou i nadále nešťastným národem do doby, než si jich dostatečné množství uvědomí, že ty pravé hodnoty nejsou být „hrdinou“ za vraždy nevinných v „zájmu“ jednotné Ukrajiny, mít majetek, moc a vliv, ale šířit lásku, vděčnost a činit lidi šťastnými.

Josef Votípka

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*