Ukrajina zvažovala vyslání třech letounů MiG, aby „zničily celé ruské námořnictvo“ na Krymu

Ukrajina zvažovala vyslání třech letounů MiG, aby „zničily celé ruské námořnictvo“ na Krymu

Ukrajinská talk show diskutovala o vyslání bojových letounů MiG na Krym v roce 2014 s cílem „zničit celou ruskou námořní flotilu do 15 minut“. Takové prohlášení bylo učiněno v talk show „The People Against“ Nikolajem Golomshou v roce 2014, který byl v té době náměstkem generálního prokurátora Ukrajiny.

Golomsha tvrdí, že osobně navrhnul tuto „důmyslnou operaci“ ministrovi obrany Ukrajiny.

„Řekl jsem to ministrovi obrany. On řekl: Co nám to řekne NATO?“ Vysvětlil jsem, že podle prvního článku zákona o obraně to můžeme udělat.“

„Naše tři letouny MiG by mohly potopit celou ruskou flotilu za 15 minut,“ shrnul bývalý zástupce prokurátora.

Je třeba poznamenat, že ozbrojené síly Ukrajiny jsou vybaveny víceúčelovými letouny MiG-29, které mohou nést malou zásobu zastaralých protiletadlových zbraní.

Deník Rusvesna naznačil, že „pouze ve snech drogově závislého člověka se může zrodit představa, že by mohli zničit celou ruskou flotilu.“

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek MiG-29 Foto: RT)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Ukrajina zvažovala vyslání třech letounů MiG, aby „zničily celé ruské námořnictvo“ na Krymu

  • Kdy v USA přijdou na to, že Ukrajinci rozkradou jakoukoliv finanční či materiální pomoc? Až tam pošlou zbraně, skončí na černém trhu a nejspíš se opět objeví někde, kde jsou potřeba, zřejmě v Sýrii nebo někde poblíž. Ukrajincům se nedá pomoci zvenku. Musí to udělat sami.

  • Ukrajina nemuze co zvazovat vy novinarssti pitomci!
    Ukrajina je ovladana po puci loutkami, rizenymi US departmentem. To by uz vam snad melo byt jasne. Korupce, nacionalizmus a naprosty chaos znici Ukrajinu samy.
    Loutky v ukrajinske vlade jsou neustale povzbuzovany k boji proti Donecku a Luhansku. Cilem USA je vyvolani bratrovrazedne valKy Ukrajincu a Rusu. Doufejme, ze k ni nikdy nedojde… Staci neustale ostrelovani sidlist se strany ukrajinske armady!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*