Ukrajina přepravuje na Donbas drony v přípravě na válku

Ukrajina přepravuje na Donbas drony v přípravě na válku

Ukrajinské síly převezly na Donbas významný počet leteckých dronů schopných přepravovat až 70 kilogramů, informoval vojenský mluvčí samozvané Doněcké republiky Daniil Bezsonov.

„Naše zpravodajská služba získala spolehlivé údaje o příjezdu vlaku do města Horlovka naloženého drony Warmate-1 a Bayraktar TB2. Druhý z nich je produktem Ukrajiny a Turecka a může nést až 70 kilogramů nákladu,“ uvedl Bezsonov.      Bezsonov také vysvětlil, že tyto útočné drony mohou být použity pro provokace s použitím chemických zbraní a k útokům na důležité lokality v regionu.

Ministr obrany země dříve uvedl, že ukrajinské síly opakovaně prováděly útoky za pomocí dronů, což vedlo k poškození infrastruktury postavené na frontách. Toto téma bylo také projednáváno při jednáních v Minsku.

Konflikt v Donbasu začal v roce 2014, kdy ukrajinské orgány zahájily vojenskou operaci proti samozvaným republikám Doněcko a Luhansko, které odmítly uznat novou kyjevskou vládu. Nová vláda složila přísahu po tom, co bylo považováno za převrat.

V únoru 2015 se strany konfliktu dohodly na ukončení nepřátelství v regionu prostřednictvím mírové dohody. Situace však zůstala napjatá a obě strany se vzájemně obviňují z porušování příměří.

Mezitím, americké velvyslanectví v Kyjevě zdůraznilo ve svém prohlášení, že je potřeba zřídit na Ukrajině protikorupční soud.

„Na mezinárodním dni boje proti korupci zdůrazňujeme, že je třeba zřídit účinný soud pro vysoký stupeň korupce a zajistit, aby protikorupční instituce spolupracovaly na podpoře právního státu a transparentní odpovědné vládě,“ napsala americká ambasáda.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Central Intelligence Agency)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*