Celým problémem Západu…a  mnozí z nás to opakují snad už po sté,  že z důvodů pohříchu malicherných kvůli nepodepsání jedné dohody vyvolala  geopolitický střet s Ruskem s cílem, oslabit Rusko a vytrhnout z jeho zájmového vlivu Ukrajinu jako celek. Kdyby netekla krev a nebyli mrtví byla by to jen hloupost.  Ale v situaci, kdy bylo od počátku jasné, že minimálně část východu Ukrajiny se nikdy s trvalou jednoznačnou vazbou na USA a EU nesmíří šlo o  hazardování bezpečností Evropy.

A ten hazard už nabírá obludných poměrů, když celý civilizovaný svět daleko více ohrožuje až drasticky rostoucí nárůst toho nejagresivnějšího džihádu, jehož dynamika – opět nesmyslně podporovaná USA – překonává všechny představy.

Celý svět se potřebuje soustředit na ochranu své existence a nesmyslné, ale zároveň zrůdné boje na Ukrajině, které zaměstnávají Západ, ale i Rusko,  jsou téměř neskutečné.

Je jasné, že geniální stratégové islámistů státu využili situace, kdy Evropa, USA i Rusko  se jakoby pomalu připravuje na válku proti sobě.

Co se stalo, nelze odestát.

Samozřejmě, že se nikdy neměl konat násilný majdanovský převrat, protože destrukce na počátku se lavinovitě šíří a nekončí. Nejde jen o to, že minimálně část východu Ukrajiny se rozhodně nevzdá, ale stejně tak v západní části už doutnají vzpoury…a občanská válka, teď už vážně může přejít v totální válku s tisíci či desetitisíci mrtvých.

Dnes už nejde o to, co chce EU či USA, ale dokonce ani co chce Rusko.

Plácat nesmysly podle receptu svazačky Merkelové, aby Rusko více zabralo je tak pitomé, že proto není omluvy. To chce Německo znovu vyvolat několikaleté krveprolití, jak to udělalo v Jugoslávii.


Běsy je nutné za každou cenu zastavit…

A jako jedno z řešení je rozdělení země…

Zejména my bychom toto měli chápat.

V Čechách téměř nikdo nejásal nad rozdělením Československa. Ale dnes s odstupem je vidět, že si Slováci vedou dobře a často lépe než my.

Nedopusťme druhou Jugoslávii.

Ukrajina se stejně musí rozdělit a řekl bych, že ti stávající mrtví snad stačí.

Zastavme to.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz