Ukrajina musí být urychleně rozdělena! (můj článek z 1.7.2014)

Ukrajina musí být urychleně rozdělena! (můj článek z 1.7.2014)

Dnes jsem četl jakousi vášnivou diskuzi, údajných expertů na zahraniční politiku, ve kterém se Alexandr Vondra rozčiluje, že se Ukrajina rozpadne na západní a východní část. Ale to je je snad jasné od majdanu. Nevím, čemu se diví. Tehdy jsem napsal následující:

Neříkám nic nového a opakuji tuto úvahu už několik měsíců, lpění na jednotné Ukrajině je od  majdanu a následného svržení prezidenta Janukoviče  nesmyslné. Majdan obnažil pravdu: Ukrajina, historicky, mentálně nikdy nebyla jednotná, a násilí tam zahájené jen plodí další a další násilí.  Jsou zde tak silné vášnivé proudy, že jeden vylučuje druhý. Část západní Ukrajiny je silně až fanaticky nacionalistická a protiruská, část téže Ukrajiny vidí v Evropské unii řešení problémů, které sama vyřešit neumí a vrhá se k ní s pocity nesvéprávných mas. Naopak  východ je tak silně proruský, že jeho soužití s Kyjevem je vyloučeno.

Celým problémem Západu…a  mnozí z nás to opakují snad už po sté,  že z důvodů pohříchu malicherných kvůli nepodepsání jedné dohody vyvolala  geopolitický střet s Ruskem s cílem, oslabit Rusko a vytrhnout z jeho zájmového vlivu Ukrajinu jako celek. Kdyby netekla krev a nebyli mrtví byla by to jen hloupost.  Ale v situaci, kdy bylo od počátku jasné, že minimálně část východu Ukrajiny se nikdy s trvalou jednoznačnou vazbou na USA a EU nesmíří šlo o  hazardování bezpečností Evropy.

A ten hazard už nabírá obludných poměrů, když celý civilizovaný svět daleko více ohrožuje až drasticky rostoucí nárůst toho nejagresivnějšího džihádu, jehož dynamika – opět nesmyslně podporovaná USA – překonává všechny představy.

ukrajina rozdelena

Celý svět se potřebuje soustředit na ochranu své existence a nesmyslné, ale zároveň zrůdné boje na Ukrajině, které zaměstnávají Západ, ale i Rusko,  jsou téměř neskutečné.

Je jasné, že geniální stratégové islámistů státu využili situace, kdy Evropa, USA i Rusko  se jakoby pomalu připravuje na válku proti sobě.

Co se stalo, nelze odestát.

Samozřejmě, že se nikdy neměl konat násilný majdanovský převrat, protože destrukce na počátku se lavinovitě šíří a nekončí. Nejde jen o to, že minimálně část východu Ukrajiny se rozhodně nevzdá, ale stejně tak v západní části už doutnají vzpoury…a občanská válka, teď už vážně může přejít v totální válku s tisíci či desetitisíci mrtvých.

Dnes už nejde o to, co chce EU či USA, ale dokonce ani co chce Rusko.

Plácat nesmysly podle receptu svazačky Merkelové, aby Rusko více zabralo je tak pitomé, že proto není omluvy. To chce Německo znovu vyvolat několikaleté krveprolití, jak to udělalo v Jugoslávii.

Běsy je nutné za každou cenu zastavit…

A jako jedno z řešení je rozdělení země…

Zejména my bychom toto měli chápat.

V Čechách téměř nikdo nejásal nad rozdělením Československa. Ale dnes s odstupem je vidět, že si Slováci vedou dobře a často lépe než my.

Nedopusťme druhou Jugoslávii.

Ukrajina se stejně musí rozdělit a řekl bych, že ti stávající mrtví snad stačí.

Zastavme to.

PS.: Čím dříve se Ukrajina rozdělí, tím lépe

 

Judr. Jiří Vyvadil

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Ukrajina musí být urychleně rozdělena! (můj článek z 1.7.2014)

  • Ano taketo riesenie sa javi ako jedine. Treba si ale uvedomit nasledujuce. Pokial sa UA rozdeli a nezalezi na tom kde budu hranice vzniknu dva priestory. Jeden pro Rusky a druhy ? Tam sa upevnia uz existujuce Kyjevske sily (mimochodom prisli k moci neustavne a teda pucom), ktore su velmi extremisticke a schopne napr. aj vrazdit vlastne civilne obyvatelstvo. Chceme aby sa tieto sily este viac upevnily ? Alebo chceme UA ako celok a potrestanie vinnikov a vycistenie UA od banderovskych, fasistickych a pod. sil ? Chceme aby tieto sily chystali dalsiu vojnu ?

  • · Edit

    Naprosto s Vámi souhlasím.Ta mapa tak jak je rozdělená Ukrajina na proruskou a proukrajinskou jsem přesvědčen, že to bude chvíli trvat,ale tak to skončí. EU to neutáhne finančně a lidé postupně k tomuto poznání dospějí . A nikdo se ani nebude muset stěhovat, vždyť na Krymu taky zůstalo mnoho Ukrajinců kteří si mohli vybrat kde budou žít. Musíme ještě chvíli počkat na větší pohromy v USA aby neměli tolik starostí s Evropou a potom to určitě vyjde. Jenom mne mrzí, že na základě rozkazů z Washingtonu zahyne ještě mnoho lidí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*