Ukrajina chce vyprovokovat Rusko k válce

Ukrajina chce vyprovokovat Rusko k válce

Pouze ten, kdo má zájem o události v této zemi východní Evropy vidí, že nová vláda v Kyjevě dělá vše pro to, aby vyprovokovala Rusko k vyslání vojsk na Ukrajinu. A jelikož mnoho jejich pokusů o provokaci selhalo, ukrajinští vojáci otevřeně napadli ruské hraniční přechody dne 20. června 2014.

Média hlavního proudu v Evropě a ve Spojených státech jsou plná příběhů o ruských vojscích bojujících ve dvou regionech Ukrajiny. Ale ani jeden evropský, nebo americký, nebo ukrajinský novinář, který navštívil tento region, nebyl schopen vystopovat ani jednoho ruského vojáka. Neustále obviňování, že Rusko podporuje povstalce dovážením zbraní, včetně těžké techniky, také nikdy nebylo potvrzeno. Dokonce i oficiální dokumenty předložené Kyjevu údajně ukazují, že zpráva o vojenských vozidlech  v ruských skladech, se ukázala být fiktivní.

ukrajinska armada

Ale nikdo v Evropě, nebo v Americe nehledí na akce páchané ukrajinskými úředníky. Například, dovolili by úředníci Paříže, kdyby někdo ve Francii začal systematicky zabíjet francouzské občany za pomocí letectva, těžkého dělostřelectva a tanků? Jak by Spojené státy reagovaly, kdyby se ministr zahraničních věcí a ministr vnitra jiné země, stejně jako i jejich velvyslanec zapojili do šíleného rabování Amerického velvyslanectví?

Tyto události se samozřejmě odráží dle vytříbenosti a indikativní úrovně politiků a ministrů na Ukrajině. Kromě toho, vyjádření premiéra Arsenije Jaceňuka, že chtějí od Ruska vrátit peníze za plyn, který na Ukrajině užívali posledních pět let, svědčí o jeho „pochopení“ ekonomie. Ale jednalo se opět o provokace vůči Rusku. A co ukrajinský vojenský letoun, který porušil ruský vzdušný prostor a zároveň útočil na milice během bojů v květnu u obce Dolzhansky v regionu Luhansk. Vládní vojáci také zahájili minometné útoky na region Rostov v Rusku. 13. června obrněný transportér ukrajinské armády pronikl na ruské území. Vojenské vozidlo se porouchalo, tak musela za ruské hranice přijít další posádka, která se zbraněmi provokovala ruskou pohraniční stráž.

A prezident Ukrajiny Petro Porošenko otevřeně přiznal v rozhovoru pro časopis Time, že současné ukrajinské vedení, které se dostalo k moci po převratu za pomocí neonacistických bojovníků, vnímá Rusko jako primárního nepřítele. Porošenko upřímně přiznal, že jeho snem je potrestat Rusko, ale za použití cizí vojenské pomoci, ne za pomocí ukrajinských sil.

Jediný způsob, jak toho dosáhnout je, vyprovokovat Rusko k invazi. A Ukrajina se k tomuto cíli dře od té doby, co se „mírotvůrce“ Porošenko dostal k moci.

Největší ironií nově zvoleného ukrajinského prezidenta, bylo prohlášení, že chce být silou pro smíření a že chce řešit konflikt na jihovýchodě Ukrajiny klidně a náhle na to začali zabíjet civilní obyvatelstvo Donbassu. Jeho metody, včetně střílení zápalných bomb a šrapnelů do městských čtvrtí, je válečný zločin. I po vyhlášení příměří, pokračovaly vládní vojska v bojových operacích proti vlastním lidem. 21. června bojovali ve městě Sverdlovsk v regionu Luhansk, stejně jako v blízkosti hraničního přechodu Izvarino.

Nicméně, některé z vládních vojsk neměli ani v úmyslu poslouchat nařízení o příměří. Když bylo oznámeno pozastavení bojů během Porošenkovy cesty do Doněcké oblasti, guvernér regionu Dnepropetrovsk, oligarcha Igor Kolomoisky otevřeně řekl prezidentovi, že „nikdy nebude poslouchat a jeho armáda separatisty přesto dorazí“. Byl to právě Kolomoisky, který financoval vytvoření a vyzbrojování několika žoldáckých praporů a vyznačuje se svou krutostí k poražení civilního obyvatelstva v mnoha městech v Donbassu : Mariupul, Krasny, Luch, Slovyansk,Schstye a Stanitsa Luganskaya … To vše dokazuje, že ve skutečnosti Porošenko nemá žádnou kontrolu nad pohyby kyjevských majdanovců.

Ve skutečnosti, Porošenko zvolil přímou vojenskou agresi proti Rusku, aby získal svolení k jeho růstu moci. Na konci 20. června vládní vojáci zahájili palbu na uprchlíky, kteří se snažili přejít hraniční přechod do Ruska na přechodu Dolzhansky. Potom, co se ženy a děti rozutekly v panice, ukrajinská armáda po nich začala střílet, a to už na území Ruska. Tříska z minometného granátu zasáhla do hlavy ruského celníka, stejně jako jednu prchající ženu a zničili kontrolní stanoviště Novoshakhtinsk v Rusku. Boj s ruskou pohraniční stráží pokračoval až do večera.


Za soumraku, během bojů s místní milicí, ukrajinská vojska zahájila palbu na ruské území na jiném hraničním přechodu v regionu Luhansk- Izvarino, který se nachází 50 km od Dolzhansky.

Je těžké pochopit, jak cokoliv s toho může být vnímáno jinak, než jako agrese proti Rusku, cílenou tak, aby vyprovokovala reakci. A to je jak ukrajinský „mírotvůrce“ Porošenko může dosáhnout svého snu za pomocí západu, který mu slíbil vojenskou pomoc proti Moskvě, aby „potrestali Rusko“. Budou ambice člověka, který nedokáže řídit ani svoji vlastní vládu, stát za počet obětí, které ponesou Evropa a USA, kdyby ukrajinští provokatéři rozpoutali vojenský konflikt s Ruskem?

zdroj : http://www.strategic-culture.org

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*