Ukrajina a USA zatlačily Rusko do kouta, důsledky budou bolestivé

Ukrajina a USA zatlačily Rusko do kouta, důsledky budou bolestivé

Zelenskij, Ukrajina a USA zatlačili Rusko do kouta a nyní ponesou nepříjemné důsledky. Politické hry, které hráli několik let, jsou u konce a 10. leden byl vrcholným okamžikem v jejich smutné historii. Brzy bude jasné, že jejich boj za nezávislost a mezinárodní uznání po pouhých třiceti letech nepříjemně skončí.

Ukrajina byla vždy nedílnou součástí východní Evropy s úzkými vazbami na Rusko a její bezmyšlenkovitá reakce na to, že se po rozpadu SSSR distancovala od Ruska a přidala se na stranu Západu, byla katastrofální chybou. Její tři desetiletí existence a pokračující námluvy se Západem jednoduše vedly ke katastrofální situaci pro zemi a její lid. Západ jí prodal „účet zboží“ a jeho tvrdohlavé odhodlání usilovat o pevné svazky se západní zemí a kulturou, která nemá zájem na jejich blahobytu, je katastrofou čekající na to, co se stane.

Taková slepá důvěra v USA a NATO je přístupem prosťáčků k delikátní situaci, která vyžadovala zcela odlišný přístup. Místo aby Ukrajina hledala pouta se Západem, která nevedla nikam jinam než na pokraj katastrofy, měla dávno ustoupit své nenávisti vůči svým slovanským, ruským bratrům a vybudovat mezi nimi silný „plot“ s trvalými sousedskými vazbami. Její budoucnost by se pak stabilizovala a silný obchodní vztah by vedl k bezpečnosti a míru v regionu. Po této nebezpečné západní cestě však není cesty zpět.Od té doby, co se Ukrajina rozhodla živit svou pokračující nenávist a vrhnout svůj úděl na Západ, byla země svedena na scestí zbytečnými, nákladnými nákupy zbraní a stala se budoucím bojištěm NATO a Západu. Ukrajina má nyní chmurnou budoucnost, která se dá očekávat poté, co se spojí se západními mocnostmi, jejichž jediným zájmem je zničit Rusko a ukrást jeho obrovské zdroje pro svůj vlastní prospěch.

Ukrajina se slepě stala strůjcem tak ohavného plánu a nyní bude trpět hrůznými důsledky svých špatně promyšlených činů a osudových rozhodnutí. Jako jednotlivci jsme zodpovědní za svá osobní rozhodnutí a činy a z nich vyplývající důsledky příjemné i nepříjemné. A pro suverénní země (třeba Ukrajinu) platí stejný princip.

Nevyzpytatelná příslušnost Ukrajiny a dětská důvěra k Západu je nyní dostaly do kritické situace a důsledky jejich špatných rozhodnutí brzy dospějí ke smutnému závěru. Když západní páni Ukrajiny selžou ve svých pokusech, její lid brzy uvidí katastrofální zkázu, kterou si přivodila, a chybu jejích způsobů. Takové poznání však bude příliš pozdě na vykoupení.

Kdyby byla Ukrajina bystřejší a prozíravější, uvědomila by si, že Západ nemá zájem o blaho Ukrajinců, ale jednoduše využít jejich zeměpisné polohy k umístění spojeneckých sil a zbraní na ruském nádvoří. V případě pozemní války USA rozhodně preferují smrt desítek tisíc nevinných Ukrajinců a zničení jejich měst a infrastruktury, spíše než zničení jediného luxusního letoviska na americkém dvorku. Tuto taktiku Amerika použila všude tam, kde rozdmýchala povstání a vzpoury.

Když se podíváme zpět na nedávné americké války, můžeme vidět cestu smrti a destrukce, kterou vytvořily.

Korea (3 miliony mrtvých),
Vietnam (2 miliony mrtvých),
Irák (1 milion mrtvých),
Afghánistán (176 000 mrtvých).

Ani se zde nezmiňujeme o devastaci a bídě, kterou tato válka v Americe přinesla. Kromě zničení jejich domoviny a infrastruktury došlo také k pětinásobku tohoto počtu zraněných. Kamkoliv Amerika přijde, chaos, smrt, zkáza, devastace a bída budou jistě následovat.

Existuje staré pořekadlo, které říká: „Dávejte si pozor, koho zvete k sobě domů,“ a Ukrajina pozvala do své kuchyně vlčí doupě šakalů. Amerika vidí Ukrajinu jako ideální místo, kam umístit svou vojenskou výzbroj, s níž může vyhrožovat, zastrašovat a podnikat útoky na Rusko, ale Zelenskij a Ukrajina jsou motivováni vlastními vnitřními ambicemi a nenávistí a jsou příliš slepí, aby viděli pravdu. Aniž by Ukrajina vážně uvažovala o vlastní bezpečnosti, zaujala postoj „nepřítel mého nepřítele je mým přítelem“ a brzy ponese následky takového pošetilého přístupu.

Ukrajina vědomě – a se záměrnou zlobou a prozíravostí – zatlačila Rusko do kouta a každý, kdo zná povahu zvířat – malých či velkých -, která se jednou ocitnou v situaci „života nebo smrti“, ví, že bude bojovat až do konce, aby přežil bez ohledu na to, jak velký nebo mocný je nepřítel.

Teď, když pomohla, podpořila a umožnila USA a NATO zatlačit ruského medvěda do kouta a donutit ho jednat, bude Ukrajina trpět následky svých činů, ale bude příliš pozdě toho litovat, nebo si to vynahradit. Zelenskij a jeho podporovatelé způsobili Ukrajině nevyhnutelné události a nevratné škody a zapíší se do dějin jako osoby zodpovědné za její zničení, pád a rozpad.

Ukrajina si z vlastní vůle vybrala špatné vůdce, špatné spojence, špatné cesty a brzy následované osudové výsledky padnou na její hlavu.

A kdyby to nebyl tak špatný vtip a smutný komentář k odvíjející se tragédii, zeptali bychom se prezidenta Zelenského, komika a politika podporovaného Západem, „…kdo se teď směje?“

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Ukrajina a USA zatlačily Rusko do kouta, důsledky budou bolestivé

  • EK pekný názor, ale má to háčik. Rusko začalo robiť ofenzívnu zahraničnú politiku. Jednoducho oznámi USA čo vykoná a s odkazom: Je na vás ako sa s tým vysporiadate. Je to váš problém a toto sú naše záujmy.

  • Ukrajinské divize SS táhly na Stalina s Hitlerem. Je to v nich a nenávist k Rusku na Ukrajině zvítězila. To bude jejich konec, protože Rusko nedopustí, aby bylo ze strany Ukrajiny ohrožováno.
    Západ pod vedením USA hledal cesty, jak posílit vojenskou sílu Ukrajiny. Ale cokoliv (techniku či peníze) na Ukrajinu pošle, to se v řádu dnů rozkrade. Ukrajinci se nedají koupit. Přijmou cokoliv a necítí se zavázáni. Ukrajina se nedá ovládat tím, že se tam pošle jakákoliv pomoc.
    Zbraně prodali obratem, peníze na stavbu plotu rozkradli v řádu hodin, peníze na Majdan si také rozdělili vládci současné Ukrajiny.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*