Ukradené výročí Sametové revoluce

Ukradené výročí Sametové revoluce

Řvaní, pískot, pokřikování, strkanice, sprosté výrazy, bránění pokládat květiny, zapalovat svíčky všem jiným lidem, než členům demobloku. Takové bylo od rána třicáté výročí 17. listopadu v Praze. Nedobrý obraz dnešní společnosti.

Společnosti, která se nechá snadno zmanipulovat. Lidem stačí málo a chovají se jako stádo hovádek.Především je potřeba říct, že na ulicích kolem Národní třídy postávaly od rána organizované skupiny příznivců demobloku a lidí s plackami Miliónu chvilek. Známí provokatéři a samozřejmě i náhodní občané zmasírovaní propagandou „demokratických“ sil za podpory některých novinářů. Rozdávaly se tu aktuální tendenční letáky, placky chvilkařů, Deník N a jiné tiskoviny.

Spolek Milion chvilek a ativisti některých spolupracujících stran a neziskovek, přes na první pohled poklidnou demonstraci dne 16. 11. 2019 na Letné, dlouhodobě zasely do společnosti nejistotu, zlobu, dezinformace, netoleranci k pluralitě názorů a štvavou nenávist nejen k současné vládě, k prezidentovi, ale hlavně neskutečnou nenávist i k obyčejným lidem s jiným pohledem na vnitrostátní i evropskou politiku. Jen jejich pohled na situaci doma i ve světě je podle nich ta pravá, demokratická pravda, která údajně zvítězí nad lží a lhostejností, nebo jak to teď naposledy říkali? Co když někdo vidí lži a pravdu zase úplně někde jinde a v něčem jiném?

Ne každému vyhovuje nekriticky eurofilní a proglobalistický náhled chvilkařů a stran říkajících si demoblok. Je to logické, ne všichni mohou být stejně naladěni, ne všichni jsou ochotni z jedné totality hrnout se do další, možná ještě horší totalitní diktatury. Ne každý věří na dobrý Západ a špatný Východ. Někdo třeba věří na kvalitní vztahy na všechny světové strany.

Bohužel, kdo nesmýšlí po jejich, jak se stále více přesvědčujeme a potvrdilo se to i dnes, je ostouzen. Demokracie ale není o umlčování a ostarkizování druhých, demokracie je o naslouchání, o diskuzi, o slušném vycházení a spolubytí. To by měli správní demokraté, hlásící se k odkazům slavné minulosti a slavných osobností, vědět.

Dnes se lidé kolem Miliónu chvilek a demobloku, postiženého delší opoziční pauzou a abstinencí moci, zase pořádně předvedli a odkopali. Jejich příznivci obsadili strategická místa, kde se konaly pietní akce. Oslavovali a vítali neblahé paměti některé zkorumpované a neschopné opoziční politiky, bránili pietě ostatním politikům z jiných stran.

Takové nedůstojné oslavy výročí Sametové revoluce si snad nikdo normální představit ani nechtěl a nezasloužil. Copak se v téhle republice nedokážeme chovat kultivovaně a vzájemně se tolerovat alespoň při takovém slavnostním dni? Copak u nás snad existují nějaké extrémní síly, které si neváží odkazu 17.listopadu 1939 a 17.listopadu 1989, že je jim bráněno pokládat květy a zapalovat svíčky u pietních míst? Tak to přece není!

Že se všichni ti „praví demokraté“ nestydí! Odkopali se opravdu velmi pěkně, příznivci tzv. demobloku a Miliónu chvilek. Přivlastnili si dnešní den a ukradli všem ostatním lidem výročí Sametové revoluce!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*