Ukradené domovy

Ukradené domovy

Někteří státní zástupci a soudci bydlí v bytech pro sociálně slabší? Mohou pak skutečně soudit spravedlivě a rozpoznat petit žalob těch, kteří se „bijí“ o svoji střechu nad hlavou, o svůj domov? Kdo soudí kauzy kolem bytů OKD, Písnice, H-systému a další? Má obyčejný občan ještě sílu se bít o svůj domov, proti této „státem nastavené“ nespravedlnosti? Proč je stát lhostejný k tak důležité oblasti, jako je bydlení miliónů lidí?

Institut AV dlouhodobě sleduje situaci kolem bydlení občanů, marný boj obyčejných lidí například s Hlavním městem Praha o nájemném bydlení. Občané se domáhají informací, proč v bytech pro sociálně slabší bydlí ti, kteří pravděpodobně nemohou kritéria plnit. Jejich platy nepatří mezi nízkopříjmové, či běžné platy občanů. Proč někteří státní zástupci a soudci mají v Praze tuto výhodu? Jedná se o korupci? Společně s občany jsme provedli průzkum, ze kterého vyplývá, že se touto otázkou dlouhodobě zabývají „tak na oko“ všichni, ale rozhodně ne kvůli tomu, aby ji vyřešili. Jinak není možné, že se stále mlží, kdo nám to bydlí v bytech pro sociálně slabší!A pravděpodobně Praha není jediným místem, kde se takové věci dějí. Již ministr Pelikán se touto otázkou zabýval a nic…

Institut AV má informace, že byl zaslán dotaz na NSZ Pavla Zemana, zda státní zástupci bydlí v bytech pro sociálně slabší a zda toto výhodné bydlení není spojeno s trestními činy. K dnešnímu dni máme pouze zprávu, že příslušné státní zastupitelství se vyloučilo z úkonů trestního řízení. Zdůvodnění je, že nemohou nestranně rozhodovat, protože tyto byty užívají i někteří jejich podřízení. Problematice se budeme i nadále věnovat a o jejím výsledku a postoji NSZ k této věci budeme občany informovat.

Nájemné v městských (státních) bytech pro sociálně slabší činí 60-70 Kč/m2. Těchto bytů je nedostatek a žadatelé v pořadníku čekají. Jak k tomu přijde rodina, kde jejich příjem je na úrovni sociálně slabších, nemůže si dovolit ani hypotéku, ani bydlet v bytech, kde je nájemné podstatně vyšší. Rodina s malými dětmi, samoživitelé. Jak k tomu přijdou důchodci? Jejich průměrný důchod neodpovídá tomu, aby si mohli dovolit vysoké nájemné, které je obvyklé. I důchodci patří do kategorie sociálně slabších.

Vláda podpořila výstavbu nových bytů pro občany s nízkými příjmy, rodiny s dětmi pro ty, kteří nedosáhnou na vlastní bydlení. Jen se obávám, jak to vše zase dopadne. Pro koho ty byty budou, až jednou budou. Kdo je zase ukrade pro vlastní prospěch? Kdo je zodpovědný za to, že z bytového fondu zmizely všechny byty a to podivnými transakcemi. Byty, které byly vybudovány z veřejných financí, to znamená z našich daní.

Ukrást střechu nad hlavou, váš domov, toho se dožily miliony našich občanů. Kdo se jich zastal? Kromě „senzace“ v mediích, populistických žvástů, se nestalo vůbec nic…

Ukradené byty OKD, lidem, kteří celý život poctivě pracovali a dočkali se pouze odkopnutí a výsměchu. Výnosy z těchto bytů mizí někde v zahraničí a krásná sídliště se postupně mění v ghetto, či domy, části sídlišť, jsou zdevastované tak, že dochází k jejich demolici.

Sídliště Písnice – výsměch občanům, kteří tam strávili celý život, byl to jejich domov. Proč se s nimi tak „zatočilo“? Původní majitel byl přece ČEZ, polostátní gigant. Byty, přesně řečeno jejich nový majitel je někde v daňovém ráji?

Sídliště v dalších částech naší země, byly rozprodány podivnými privatizačními projekty, nikoliv občanům, kteří v těchto bytech celý život bydleli, ale…

Oběti H-systému, připravit občany o bydlení, peníze o zdraví a mnohé o život.

Tisíce městských bytů, sídlišť prodaných zahraničním majitelům

Můžeme dále vyjmenovávat tisíce rozkradených bytů, miliony nešťastných občanů. Prodej do rukou „podivných“ zahraničních majitelů, kterým jde jen o jedno. Vyinkasovat nájem a až to bude padat, tak nechat dům i s plísněmi spadnout na hlavu.

Pak musí stát opět zasáhnout, pokud nechce občany vystěhovat pod most.

Mohou soudci, státní zástupci, kteří bydlí v bytech pro sociálně slabé skutečně soudit spravedlivě a rozpoznat petit žalob těch chudáků, kteří se „bijí“ o svoji střechu nad hlavou, o svůj domov?

Jelikož mi nejsou jasná některá stanoviska Magistrátu hlavního města Prahy, přečtěte si sami, zda státní zástupci a soudci bydlí, či nebydlí v bytech pro sociálně slabší, a kolik takových bytů je těmito občany obsazeno.

Dopis – hlavní město Praha
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*