Uklízíte v ČT? Žádná politická vyjádření ani na soukromém Facebooku!

Uklízíte v ČT? Žádná politická vyjádření ani na soukromém Facebooku!

Vedení ČT nakázalo všem zaměstnancům tohoto média, aby se zdrželi vyjadřování svých politických postojů před volbami, v rámci „nezávislosti“. Jenže nikoli jen z pozice pracovníků ČT, ale i jako soukromým osobám.

A co je ještě úsměvnější – cituji:

„Regule platí i pro zaměstnance, kteří se nepodílí na zpravodajství či publicistice.“

Bobřík mlčení v ČT. Nekomentujte politiku na sociálních sítích, nakázalo všem vedení

Takže z na první pohled rozumného nápadu, aby zpravodajci a publicisté z ČT na svých oficiálních účtech nekomentovali politiku před volbami, se stal paskvil, který de facto zakazuje i lidem, kteří v ČT uklízejí, dělají vrátné, kameramany či zvukaře…, aby se na svých soukromých facebookových účtech přátelům svěřili, co si myslí o tom či onom politikovi.

Údajně kvůli nezávislosti ČT. Jenže svou závislost ČT prokázala již mnohokrát, ohledně např. americké volební noci na to upozornila i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání…, občané již také dobře ví, na které straně politické barikády drtivá většina zpravodajců a publicistů z ČT stojí – Havel, Evropská unie, NATO, západ je „absolutně super“…, Rusko je „nepřítel“, Trump je „rasista“…, atd., atd. Takže, jaká pak nezávislost, pro mě jen další habaďůra na diváky České televize.

Naopak musím pochválit vedení Českého rozhlasu, jež se k problému postavilo moudře, korektně a uměřeně.

Citace

Rozhlas přijal pravidla předvolebních standardů už na počátku srpna. I jeho zaměstnanci musí dbát maximální korektnosti na sociálních sítích, ale rozhlas ji neukládá v případě osobních účtů. „Obecně platí, že zaměstnanec ČRo se na svém oficiálním pracovním profilu na sociálních sítích musí chovat tak, aby ctil objektivitu, vyváženost a nestrannost,“ sdělil serveru Lidovky.cz mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna…

Konec citace

Takže, vážená Česká televize, tvé úlety ve stylu „ode zdi ke zdi“ ani „závislá“ hra na „nezávislost“ mi v tvou novinařinu důvěru ne jen nevrátí, spíš pošlape to málo, co z ní ještě zbylo.

Česká televize podle vysílací rady nadržovala během voleb Clintonové

Nebohá Česká televize. Má určený úhel pohledu. Z Evropské unie.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*