UKIP : Zbavme bojovníky Islámského státu britského občanství

UKIP : Zbavme bojovníky Islámského státu britského občanství

Britská pravicová strana UKIP formálně vyzvala britskou vládu, aby zakázala návrat britských státních příslušníků, kteří opustili britské břehy, aby bojovali po boku Islámského státu na Blízkém východě.

V oficiálním prohlášení vydaném ve středu, strana zdůraznila vládě Spojeného království, že vláda může a měla by všechny tyto bojovníky, kteří jsou držiteli dvojího státního občanství, úředně britského občanství zbavit.

Foto : BBC.com
Foto : BBC.com

Prohlášení strany následovalo po zveřejnění videa zobrazujícího to, co se zdá být poprava amerického novináře Jamese Foleyho bojovníkem Islámského státu. V hrozivém videu je vidět Foley klečící na kolenou vedle maskovaného muže, před jeho popravou. Muž, oblečený od hlavy až k patě v černém držící v ruce nůž, mluví výrazným britským přízvukem. Dr. Claire Hardaker, lingvistická expertka, která analyzovala zvuk videa, řekla rádiovým posluchačům stanice LBD, že se domnívá, že vrah je z Londýna.

V komentáři k videu, vůdce strany UKIP Nigel Farage uvedl : „Bojovníci Islámského státu jsou skupinou, jako žádná jiná na světě. Jsme svědky jejich naprostého barbarství v zemích, jako je Irák a je to v dnešní moderní době zcela nepřípustné. Bylo by zcela neodpustitelné a nepřijatelné, aby se britští státní příslušníci, kteří se rozhodli jít a bojovat za Islámský stát na Blízkém východě, mohli vrátit do Velké Británie a tiše se zařadit zpět do našich komunit a využít vše, co může moderní Británie nabídnout.“


Britská vláda prostě nemůže dovolit, aby se tito bojovníci vrátili na britskou půdu a sklízeli prospěch z NHS léčby, sociálních dávek a obecního bydlení, když se vědomě rozhodli bojovat proti západním hodnotám a to „nejvíce možným otřesným způsobem,“ zdůraznil Farage.

Také riskujeme, že tito militanti vracející se do Velké Británie s sebou přinesou své ideologie a barbarské praktiky,“ dodal.

Ti, kteří se rozhodnou opustit britské břehy a jdou bojovat za tyto ideologie se „zbavují sami státní příslušnosti“ tím, že podpoří ideologie závislé na vytvoření „děsivého chalífátu,“ varoval Farage. Vůdce strany UKIP také upozornil:„ když zpravodajské služby identifikují britské státní příslušníky v boji pro Islámský stát, jejich návraty do vlasti by měly být zcela zablokovány.“

zdroj : http://www.ukip.org

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*