UK chce legalizovat masivní sledování občanů

UK chce legalizovat masivní sledování občanů

Vláda Spojeného království chce prosadit zákon, který by umožnil ukládání a sledování telefonních hovorů, sms zpráv a sledování internetu.

Photo: Daniela Hartmann/Flickr/Creative Commons
Photo: Daniela Hartmann/Flickr/Creative Commons

Návrh zákona, který se má projednávat koncem tohoto týdne a očekává se, že projde, byl vydán v reakci na údajné teroristické hrozby, i když je pravděpodobnost těchto hrozeb nejistá. Náborová propaganda a videa z údajných válečných zločinů britských občanů v Sýrii, které se letos vynořily na sociálních sítích napomohly ke spekulacím o radikalizaci na domácí frontě. Nicméně, bývalý šéf tajné britské špionážní služby MI6 Richard Dearlove v úterý uvedl, že nedávné obavy z extremizmu na Západě byly vládou a médii zbytečně přehnané a že největší teroristická činnost je zaměřena na Střední východ.


Tento zákon se podobá návrhu zákona z roku 2012, který předložila ministryně vnitra Theresa May, který by nařizovat telekomunikačním společnostem uchovávat podrobné informace o telefonních hovorech svých zákazníků a o jejich užívání internetu po dobu až 12 měsíců. Z návrhu, zvaném Communications Data Bill, bylo upuštěno v roce 2013 poté, co byly jeho taktiky opozicí označeny jako příliš invazivní a nepřiměřené.

zdroj : https://www.commondreams.org
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*