Údajný sebevražedný útočník ze Srí Lanky: „Každý, kdo nesouhlasí s muslimy, by měl být zavražděn“

Údajný sebevražedný útočník ze Srí Lanky: „Každý, kdo nesouhlasí s muslimy, by měl být zavražděn“

Jeden z údajných sebevražedných atentátníků zodpovědných za teror na Srí Lance již dříve nahrál video, v němž uvedl, že „každý, kdo nesouhlasí s muslimy, by měl být zavražděn“.        

Imam Mohamad Tawhidi zveřejnil video islámského extremisty Zahrana Hašima, které bylo vytvořeno před pozadím, které zobrazovalo nůž a krev.„Každý den trávíme hodiny odhalováním extremistů. Toto video a jeho pozadí zůstaly bez povšimnutí kvůli jazykovým bariérám. Kdyby byl odhalen a byly upozorněny úřady, mohl by být zastaven,“ napsal Tawhidi na Twitteru, kde v jiném příspěvku kritizoval YouTube za to, že hostil radikální obsah Hašima.

Podle zpráv byl Hašim zodpovědný za sebevražedný atentát v hotelu Shangri La hotel.

Jak dříve informoval deník Al-Džazíra, novinář Saif Khalid prohlásil, že uvedení jména Hašim bylo „islamofobní“.

Tento článek byl vulgární, ale nebyl překvapující vzhledem k tomu, že Khalid pracuje pro Al-Džazíru, kterou vlastní islámská vláda Kataru.

Terčem útoků byly tři kostely a tři luxusní hotely, jedna ubytovna a policisté. Až na jeden útok na východě ostrova se ostatní soustředily na hlavní město a jeho okolí. Většinu útoků spáchali sebevražední atentátníci. K atentátům se zatím nikdo nepřihlásil.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*