U sochy se bojuje o svobodu

U sochy se bojuje o svobodu

Český svaz bojovníků za svobodu se sídlem v Hradci Králové se cítí oprávněn, ba co více, povinen, vyjádřit k situaci kolem sochy maršála Rudé armády Ivana Stěpanoviče Koněva v Praze. Jsme velmi rozhořčeni v souvislosti s hanebným chováním pražské radnice pod vedením Pirátské strany, Prahy sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN).

Jaké síly se spojili v Praze proti těm, co osvobodili Československo od nacismu?? Síly pod vedením černé vlajky smrti Jolly Rogera (piráti) podporované prosudetoněmecky orientovanou TOPkou zaútočili v podstatě na symbol osvobození a chtějí ho zlikvidovat. Pravděpodobně touží po návratu Protektoratu Böhmen und Mähren, jinak si to vysvětlit nedokážeme.Vysvětleme méně vzdělanější populaci, že maršál Koněv velel v závěrečné fázi druhé války 1. ukrajinskému frontu, a jako první přenesl protiofenzívu za hranice Sovětského svazu a hnal před sebou prvosledové německé jednotky směrem na západ. Pod jeho vrchním velením bojovali, prolamovali se Duklou v opúaravdu nesmírně těžkých bojích, chrabří čechoslováci zařazení do 1. československého armádního sboru vedené generálem Ludvíkem Svobodou.

Koněvův 1. ukrajinský front útočil velmi rychle a hnal se východní evropu a nenechával nikoho na pochybách, že německý nacismus umí smést z Evropy předevěším dvojice Koněv, Žukov, což se také stalo. Podotkněme, že když vyrazil 1. ukrajinský front za hranice Sovětského svazu v protiútoku na Němce, tleskala jim celá západní Evropa a opravdu všude se doslova slavilo.

Ze Saska zaútočila na nacisty vojska 1. ukrajinského frontu maršála Koněva, v jejichž čele se probíjela skrz Krušné Hory 3. a 4. gardová tanková armáda Dmitrije Leljušenka a Pavla Semjonoviče Rybylka. On se spoluzasadil o obrat v druhé světové válce v bitvě o Moskvu, dobil Berlín, vyhnal v bleskovém postupu Němce z Prahy. Koněv je symbolem odvahy a vytrvalosti pro každého válečníka.

Hlavní charakteristikou je vyjímečnost, málokterý evropský velitel byl v dějinách druhé světové války viděn v první bitevní linii, tak jako tento maršál. Génius strategické války předčil ostatní velmi dobrou přípravou a průzkumem, prudkými ofenzívami podpořené dělostřelectvem, letectvem a tankovými sbory. Ještě doplňme, že východní Čechy byly taktéž osvobozeny především levým křídlem 1. Ukrajinského frontu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, které se probíjelo údolím Stěnavy přes Broumovsko a Náchodsko a 4. Ukrajinským frontem jdoucím přes Kralický Sněžník a Orlické Hory, přes Kralicko a Žamberecko.

Přičemž při osvobozování Československa padlo 144. 000 vojáků Rudé armády, 33. 000 vojáků Rumunské armády, 180 příslušníku US Army a 79 příslušníků Polské armády. Z československého armádního sboru založeného v Buzuluku, padlo při osvobozování naší vlasti přes tři a půl tisíce vojáků. Čísla hovoří jasně a nabízí se i otázka, co by se stalo, kdyby Koněv, Žukov, Jerjemenko a Malinovský do protiofenzívy své vojáky nevedli a nacismus by si vyhnali pouze ze Sovětského svazu?

Je nanejvýše pravděpodobné, že by nedošlo k otevření západní fronty, a že by se v Evropě zrealizovala stará germánská idea likvidace a odsun slovanů a židů. U árijských typů mládeže, její germanizace. Potažmo, Československo by již nikdy neexistovalo. Jsme rádi, že se vyjasnili pozice a že občané ví, kam nás chtějí určité politické subjekty zavléct.

My jsme však dědici druhoválečného odboje, jsme vděční hrdinům československým, spojeneckým a především sovětským, bez jejichž odvahy byste ani vy naši politici dnes neexistovali, vaše jména ani vaše rodiny, jestliže vám nekoluje v žilách německá krev, by se na tomto světě nevyskytovala. Proto s největším opovržením odsuzujeme chování pražských pravicových politiků a stydíme se za ně.

Jestli dojde k demontáži sochy I.S. Koněva, bereme to jako jasný signál útoku na naši svobodu a žádáme tisíce členů vlasteneckých organizací, přijeďte do Prahy k soše a před magistrát vyjádřit svůj demokratický názor.

 

Okresní výbor Českého svazu bojovníků za svobodu v Hradci Králové
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*