U nás by se Van der Bellen nedostal ani do druhého kola…

U nás by se Van der Bellen nedostal ani do druhého kola…

Nostalgie skončila, představa bližších vztahů, pocitů, že si konečně po dvaceti letech rozumíme, včera vzala za své. Zatímco před rokem 1989 byl vztah Čechů k Rakousku velmi náklonný a možná nejnáklonnější z celé „západní ciziny“, po roce 1989 zadul zejména z Rakouska studený vítr, převážně rozdmýchávaný věčnou koalicí socialistů a lidovců, který šel za hranu normálních sousedských vztahů.

Ekologičtí protijaderní fanatici, obránci sudetských Němců, trvale podporovaní zejména sociálně demokratickými kancléři i prezidentem byly následovány výhrůžkami na naší adresu díky tomu, že odmítáme dobrovolně přebírat migranty, kteří k nám ani nechtějí a které si fanaticky mimo jiné i Rakušané sami pozvali.

A pak se objevil kandidát Svobodných dr. Hofer, který podle všeho měl být zosobněním zla a mluvil nejpřijatelněji ze všech rakouských politiků, chápal naše obavy z migrace a konvenoval názorům českého národa, který je nejvíce eurokritický v Evropě…A když jen, aby se neřeklo zmínil někde v soukromém rozhovoru s prezidentem Milošem Zemanem, že Rakušané nemají rádi jadernou energii a mají též jemně odlišné názory na dekrety prezidenta Beneše, ale to nesmí stát v cestě prioritních vztahů Rakouska a České republiky, byli jsme jako u vidění.

A když tento sympaťák prohlásil,  že jeho první cesta po zvolení povede do Prahy, mnozí až nekriticky si začali říkat : Proč jsme se jen s tím Rakouskem rozdělili?

Rakušané nás včera vrátili do možná nejtvrdší reality, jaká je možná. Zvolený liberál a přesvědčený ochrance liberální demokracie van der Bellen za své základní poslání pokládá nepřipustit ve vládě stranu Svobodných, i kdyby zvítězila.

A celá Evropská unie tleská. Dobře jim tak nahnědlým populistům a náckům.

Je dobré se vrátit na zem. Rakousko odstartovalo včerejším dnem proces přeměny svého státu ve stát totalitní, kdy jeden člověk, opírající se o úzkou fakticky nedemokratickou elitu se předem rozhodl, že nebude ctít principy demokracie.

A nejde jenom o slovíčka. Že Svobodní mohou zvítězit v příštích volbách je zřejmé, že politická situace v zemi se díky postojům totalitně uvažujícího majitele Hofburgu ještě více vyhrotí,je také jasné.

Dokonce si myslím, že by se Rakousko, zcela legitimně mohlo v případě extrémního nesouladu  budoucího přání voličů s v jednáním prezidenta uchýlit k odporu.

Ať tak či onak : Rakousko se pro nás opět stává polonepřátelským a nesympatickým sousedem…A je jedno, jak Sobotka, Schwarzenberg či Kalousek jásají. Takový je život…

Ovšem tu jednu poznámku si nelze odpustit.

Zřejmě i díky Hoferovi se poměrně silně v posledních měsících objevovali statě i úvahy o česko-rakouské vzájemnosti…

V jednom jsme zcela jiní.

U nás by si v prezidentské volbě zelený van der Bell rozhodně ani neškrtl.

Nedostal by se ani do druhého kola.

A i kdyby se dostal, střet Hofer – van der Belden by skončil drtivým výsledkem 70% – 30% ve prospěch Hofera.

Takže je nakonec dobré, že máme svou malou, ale samostatnou Českou republiku a nejsme součástí Rakouska…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “U nás by se Van der Bellen nedostal ani do druhého kola…

  • Kazde nove spojeni s Rakouskem by potlacilo nasi samostatnost a suverenitu. Cesi jsou tam stale vnimani jako ti, kteri rozbili Rakousko a jako narod lokaju, sluzek, obcanu 2. kategorie. Ze zvitezil zeleny mozek, rakousky Bursik/Liska, neni ani tak spatne. Alespon si ho vychutnaji a Hofer muze v klidu pripravovat sve pristi vitezstvi. Cas bude pracovat pro neho, protoze to, s cim jsou lide nespokojeni bude pretrvavat a zesilovat. Rakusaci se lekli, uverili lzim a varovanim neokonzervativni zumpy. Lekli se jako pri hlasovani o atomove elektrarne v Zwentendorfu, kterou zamitli a dodnes kupuji proud z atomu z Ceska. Mohli ho mit lacinejsi, kdyby neuverili ekoteroristum. Atom je jedina cista energie, ktera nam nezahnojuje plice a prirodu odpadem tepelnych elektraren na tuha nebo plynova paliva..

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*