Twitter vzkazuje, že ODSTRANÍ všechny příspěvky, které tvrdí, že vakcíny mohou lidem uškodit

Twitter vzkazuje, že ODSTRANÍ všechny příspěvky, které tvrdí, že vakcíny mohou lidem uškodit

Twitter prohlásil, že odstraní všechny příspěvky, které naznačují, že existují jakékoliv „nepříznivé dopady nebo účinky očkování“, navzdory zprávám, které se již objevily o zdravotnících, kteří onemocněli po očkování proti koronaviru od společnosti Pfizer.

Twitter oznámil, že od příštího týdne vymaže z paměti všechny příspěvky, které se „dovolávají záměrného spiknutí“ nebo „prosazují škodlivá, falešná či zavádějící narativa“ o vakcínách.

„S využitím kombinace technologie a lidského přezkumu začneme tuto aktualizovanou politiku prosazovat 21. prosince a během následujících týdnů rozšíříme své aktivity,“ prohlásila společnost.Twitter dodal, že bude monitorovat příspěvky o očkování „v úzké konzultaci s místními, národními a globálními orgány veřejného zdraví po celém světě“.

Technologická společnost také vymaže všechny příspěvky, které naznačují, že vakcíny „jsou používány k záměrnému poškozování“ nebo „ke kontrole populace“ nebo jsou „zbytečné“.

V prohlášení se rovněž konstatuje, že příspěvky budou smazány, pokud budou obsahovat „nepravdivá tvrzení, která byla široce vyvrácena ohledně nepříznivých dopadů nebo účinků očkování“.

Co přesně znamená „vyvráceno“, nebylo objasněno. Pravděpodobně to znamená všechna tvrzení o vakcínách, se kterými Twitter nesouhlasí.

New York Times a další deníky informovaly, že zdravotničtí pracovníci na Aljašce byli po očkování vakcínou Covid-19 od společnosti Pfizer hospitalizováni se závažnou alergickou reakcí.

Tento vývoj následuje po zprávách z minulého týdne z Británie, kde někteří zdravotničtí pracovníci hlásili závažné alergické reakce na vakcínu, což přimělo Britský lékařský regulační orgán vydat varování lidem s anamnézou alergie, aby se očkovat nenechali.

Existuje hora zdokumentovaných důkazů o tom, že některé vakcíny mohou způsobit újmu a mít nežádoucí účinky, a v porovnání s předchozími vakcínami je očkování proti koronaviru relativně nevyzkoušené, dokonce šest lidí během spěchu na její vývoj zemřelo.

Regulátoři Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) také odhalili, že u některých lidí, kteří během studie dostali vakcínu proti koronaviru od společnosti Pfizer, se od té doby vyvinula Bellova obrna, forma ochrnutí obličeje.

Americká i britská vláda zavedly technologii specificky ke sledování nežádoucích účinků vakcíny, protože vědí, že takových případů bude mnoho.

Přesto se zdá, že Twitter nařizuje, že jakýkoliv náznak, že by vakcína mohla způsobit nežádoucí účinky, se setká s přísnou cenzurou.

Pokud nemůže dokázat, že něco bylo „dementováno“ a příspěvek zcela odstraněn, Twitter tvrdí, že k tweetům hodlá připojit „varovné“ nálepky, které „šíří nepodložené fámy, sporná tvrzení a také neúplné či vytržené informace o vakcínách“.

Minulý měsíc Twitter prohlásil, že zašle varování všem, kdo dají „like“ u příspěvků, který podle společnosti obsahuje „zavádějící informace“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Twitter vzkazuje, že ODSTRANÍ všechny příspěvky, které tvrdí, že vakcíny mohou lidem uškodit

  • · Edit

    Twinter at se jde bodnout, nikdo podobne socialni nesmysli nebere vazne! Nicmene socialismus hadr. Jestli se bude potlacovat realita made budeme.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*