Turisté jedí maso ze 70 000 psů zabitých každoročně v Bali, domnívajíc se, že jedí kuře

Turisté jedí maso ze 70 000 psů zabitých každoročně v Bali, domnívajíc se, že jedí kuře

Z vyšetřovací zprávy vyplývá, že turisté v indonéském Bali často jedí psí maso a věří, že se jedná o kuře.            

Podle zprávy australské pobočky ABC, asi 70 000 psů je v Bali každoročně zabito a je podáváno turistům jako kuře.

Zatímco vyčerpávající vyšetřovací zpráva poznamenala, že jedení psího masa je v této oblasti legální, používání nehumánních metod, včetně jedu, k zabíjení zvířat je v rozporu se zákonem.

Maso psa zabitého jedem je také označováno jako riziko pro nevědomé turisty, protože toxiny se dostanou do lidských tkání, napsal International Business Times.

Podle Lyn Whiteové, ředitelky kampaně Animals Australia, „obchodování s psím masem porušuje zákony o krutosti ke zvířatům a zákony bezpečnosti potravin.“„Turisté jdou po ulici, vidí obchod na ulici prodávající satay, ale to, co si neuvědomují, jsou nápisy RW na obchodě, které znamenají, že je zde podáváno psí maso,“ uvedla Whiteová.

Australská skupina na ochranu zvířat sponzorovala tajného vyšetřovatele, který jako nezávislý filmař strávil čtyři měsíce v oblíbeném místě pro dovolenou a předstíral, že sleduje místní kuchyni.

Vyšetřovatel, identifikován pouze jako „Luke“, byl nakonec pozván místními obyvateli v Bali, aby pozoroval proces chytání, zabíjení a čištění psů, stejně jako mohl sledovat způsoby přípravy a vaření psů.

Není známo, zda byl Luke vyzván, aby ochutnal tuto kuchyni, o které informoval a zda přijal tuto výzvu.

„Začal jsem vyšetřování tím, že jsem odhalil a seznámil se s klíčovými hráči v totálně neregulovaném psím průmyslu v Bali,“ řekl Luke. „Nakonec mě pozvali, abych se k nim připojil. Jejich gangy kradly, lovily, trávily a zabíjely psy.“

Místní sdružení pro ochranu zvířat „ Bali Animal Welfare Association“, přestože nedokázalo zrušit praxi konzumace psů, se pokouší omezit špatné zacházení s těmito zvířaty.

„Nejde zde o připisování viny,“ uvedla Whiteová. „Jedná se o zbytečnou krutost, která ohrožuje lidské zdraví a má na svědomí šokující týrání zvířat.“

„Také to porušuje zákony v Bali,“ dodala.

Panuje zde přesvědčení, že čínští přistěhovalci zavedli tradici jíst psí maso, když přicestovali do Indonésie.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*