Turecko zrušilo humanitární agenturu, která poskytovala pomoc Syřanům

Turecko zrušilo humanitární agenturu, která poskytovala pomoc Syřanům

Turecká vláda odejmula licenci humanitární organizaci poskytující pomoc Syřanům, kteří trpí ve válkou ničené zemi.   

V prohlášení na jejich tiskových stránkách, organizace Mercy Corps se sídlem v USA uvedla, že jí bylo nařízeno Ankarou, aby okamžitě zastavila své aktivity.

„Naše srdce jsou zlomená kvůli tomuto vývoji událostí, který přichází po pěti letech spolupráce s tureckou vládou a dalšími místními partnery,“ stojí v prohlášení.

Organice Mercy Corps prováděla z Turecka jednu z největších humanitárních operací v Sýrii od roku 2012 a poskytla každý měsíc život zachraňující pomoc pro 350.000 – 500.000 civilistů v Sýrii.

Skupina také pomohla asi 2,7 miliónům syrských uprchlíků v Turecku, chudým tureckým rodinám a uprchlíkům, kteří hledali zaměstnání, bydlení a vzdělávání.

Ve svém jiném prohlášení, skupina Mercy Corps uvedla, že chce pokračovat ve své misi v Sýrii ve snaze „omezit veškeré nepříznivé účinky v důsledku odchodu z Turecka, což může mít dopad na nevinné muže, ženy a děti, kteří jsou závislí na naší pomoci.“

Skupina dále zdůraznila, že bude usilovat o dialog s tureckými úřady s cílem získat zpět povolení, aby co nejdříve mohla obnovit svou činnost v Turecku.

Mezitím, Christine Nyirjesy Bragale, ředitelka  mediálních vztahů skupiny Mercy Corps zdůraznila, že agentuře nebyl poskytnut žádný důvod pro zrušení jejich licence.

„Máme plnou důvěru co se týče nestrannosti a integrity našich operací,“dodala Bragale.

Mluvčí amerického státního oddělení Mark Toner potvrdil uzavření Mercy Corps s tím, že Washington zaslal své obavy ohledně této problematiky turecké vládě.

USA a Turecko dlouhodobě podporují bojovníky bojující proti Damašku zapojené v syrském konfliktu, který zuří v zemi od března 2011.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Syrské děti Foto: AFP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*