Turecko vytváří novou teroristickou skupinu v severní Sýrii

Turecko vytváří novou teroristickou skupinu v severní Sýrii

Zdroje v severní Sýrii odhalily, že Turecko osvobodilo několik bývalých členů ISIS ze svých věznic a poslalo je do severního města Rakká, aby vytvořilo novou teroristickou skupinu.

Před třemi dny se v oblasti Tal Abyadh setkala nová teroristická skupina, která zahrnovala bývalé členy ISIS, podporované militanty, informuje arabský deník al-Quds al-Arabi.Khalaf al-Khater, jeden z mediálních aktivistů v Tal Abyadhu, uvedl, že cílem setkání bylo vytvoření nové skupiny pod dohledem Turecka.

Zaid al-Akidi, další syrský aktivista, rovněž uvedl, že se zdá, že skupina bude hrát v příštích několika dnech důležitou roli pod dohledem Ankary a dodal, že budou možná provádět operace proti Syrským demokratickým silám (SDF).

Minulý týden také odhalily disidentské zdroje v Sýrii, že se Turecko pokouší o oživení teroristických skupin v Idlibu, které by poté pokračovaly ve svých operacích, konkrétně neslavnou skupinu Tahrir al-Šám (Rada pro osvobození Levantu nebo Fronta an-Nusrá, teroristická skupina napojená na Al-Kajdu).

Velitel teroristické skupiny Al-Jibhat al-Wataniyeh Letahrir, přidružené k Turecku, byl citován disidentem Enabem al-Baladim a řekl, že Turecko stáhlo řadu teroristů ze svých kontrolovaných oblastí v Sýrii a nasadilo je na své vojenské body.

Zdroj dodal, že cílem Ankary je vytvořit novou teroristickou armádu v regionu po rozpuštění různých skupin a poznamenal, že opatření je pro Turecko užitečné, protože údajně snižuje útoky na zemi v důsledku vzpurného chování teroristických skupin. Pravděpodobnějším důvodem je to, že to dává Turecku záminku k obsazení částí syrského území.

Mezitím, další zdroj řekl deníku, že Turecko má dva plány na reorganizaci teroristických skupin; zaprvé, výcvik a rozmístění každého z 300 teroristů na jednom ze svých vojenských bodů; a za druhé, sloučení Tahrir al-Šám s dalšími teroristickými skupinami do nové skupiny „demokratické opozice“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*