Turecko pomůže EU v zastavení migrační vlny za 3 miliardy eur a jednání o členství v bloku

Turecko pomůže EU v zastavení migrační vlny za 3 miliardy eur a jednání o členství v bloku

Turecko podepsalo na summitu EU v Bruselu dohodu, ve které se země zavazuje, že pomůže v zastavení přílivu migrantů do Evropy výměnou za podporu ve výši 3 miliardy eur a obnovení rozhovorů o vstupu Turecka do EU.

 

Klíčové body dohody mezi Tureckem a EU:

1. Evropská unie se zavazuje poskytnout „počáteční“ 3 miliardy eur v průběhu dvou let, aby mohlo Turecko lépe uspokojit potřeby 2,2 miliónů syrských uprchlíků v zemi.

2. EU slibuje, že otevře novou kapitolu v jednáních o vstupu Turecka do EU.

3. EU se zavazuje, že zruší vízovou povinnost pro turecké občany v schengenském prostoru od října 2016, jakmile budou splněny všechny požadavky stanovené v plánech EU.

 

Evropská unie, která bojuje s proudem uprchlíků pocházejících z válkou zmítaného Blízkého východu a severní Afriky, přidělí Turecku 3 miliardy eur počáteční pomoci, která má pomoci při řešení krize, potvrdila kancléřka Merkelová, uvedla tisková agentura Reuters. Výše částky může být časem upravena v závislosti na okolnostech.

Kromě toho, Evropská unie přislíbila, že obnoví jednání o členství Turecka v EU, které se nehnulo z místa od roku 2005. Nová kapitola diskuzí bude zahájena v prosinci, zatímco další kapitoly se mají projednávat v prvních třech měsících roku 2016.

Evropská komise má také počátkem března předložit zprávu o pokroku, týkajícího se potencionálního zrušení vízového režimu pro Turky, kteří budou cestovat do EU. Na podzim roku 2016, po dalších jednáních, by měla být zveřejněna třetí a závěrečná zpráva, která s největší pravděpodobností zruší vízovou povinnost mezi oběma zeměmi, pokud se zjistí, že Ankara dodržuje požadavky.

 

turecko do eu

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

  • Opět lež na lež. A opravdu to přepískli – veřejně financovat teror s omezováním svobody!! Dělají z nás užitečné idioty, kteří defacto to zacálují. Ale proč naši pomazaní nepřistoupí na návrh Sýrie, která navrhla, že zajistí utečencům na osvobozeném území vše potřebné a přitom oni budou doma za třetinu sumy, kterou dostane turek.
    Z tohoto je zřejmé, že nikomu o legální migranty nejde. Je to prostě EuroNATOtunel, který ohrozí naši existenci. Amorálnost současných politiku EU je zřejmá a sienkijewiczovo Quo vadis je tímto zodpovězeno.
    A nesmíme zapomenout na naše potřebné parazity – kdo obsadí cca 2 tis.prázdných bytů OKD za které zvýšené nájmy uhradí stát? Kdo za to nejvíc bojuje a kdo dostane odměnu za zásluhy? Není potřeba jmenovat, každý odpověď zná!!!

  • Turci zvítězili – výpalné od EU, koketování s Unií, provize za ropu. Radši kulku do hlavy v zákopu při obraně státu, než kudlu v zádech v Praze.

  • No to je sranda. Takže teď si EU bude sama ze svých peněz dotovat Islámský stát. Ameriku to už asi nebaví.

  • Turecko rozfofruje peníze jako to udělala Ukrajina. V říjnu 2016 už schengenský prostor nebude, protože postupně budou státy z EU raději vystupovat. Pokud by měla trvat současná politika EU, povede to nutně k rozpadu toho spolku, který si přivlastnila Merkelová. Jedinou cestou, jak zabránit nesmyslnému přijímání imigrantů, je omezit přerozdělování peněz prostřednictvím dotací na nesmyslné projekty, které jejich autorům přináší miliardové zisky z dotací. Ze svého by nikdo takové nesmysly nefinancoval.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*