Turecko nad Sýrii sestřelilo ruský letoun Suchoj Su-24

Turecko nad Sýrii sestřelilo ruský letoun Suchoj Su-24

 

Útočný letoun Suchoj Su-24 ruského letectva se zřítil na syrském území, pravděpodobně v důsledku útoku ze země, uvedlo ruské ministerstvo obrany, informovala tisková agentura TASS.

Ministerstvo obrany uvedlo, že letoun byl v nadmořské výšce 6000 metrů. Osud pilotů v tuto chvíli není potvrzený. Podle prvních zpráv se jim podařilo katapultovat.

„Okolnosti havárie ruského letadla jsou v šetření. Ministerstvo obrany tvrdí, že letadlo bylo pouze v syrském vzdušném prostoru. Monitorovací údaje to potvrzují,“ uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Některá média dříve uvedla, že letadlo, které havarovalo v Sýrii, údajně narušilo turecký vzdušný prostor a bylo sestřeleno tureckými stíhačkami.

Ruské nálety proti teroristické skupině islámský stát byly v Sýrii zahájeny dne 30. září na žádost syrského prezidenta. Rusko zintenzivnilo své nálety proti teroristům poté, co bylo oznámeno, že havárie ruského letadla A321 v Egyptě byla způsobena teroristickou bombou, která explodovala na palubě.

Suchoj Su-24 Foto: Wikipedia.com
Suchoj Su-24 Foto: Wikipedia.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Turecko nad Sýrii sestřelilo ruský letoun Suchoj Su-24

  • Nebezpečí pro USA není dluh, dolary jsou jen papírky kterých můžou mit nekonečno. Nebezpečné je pro ně ukázat slabost, protože svoje vazaly a otroky ovládají strachem. Co když vazalové začnou mít pocit, že je tu někdo mnohem silnější ? To je pro ně hodně nebezpečné. Nemůžou si dovolit aby je jejich loutky přestali posouchat, bez nich jsou slabí.

  • Článek 5 by neměl být aktivován, pokud člen NATO napadne jinou zemi. To by měla být jen jeho věc a NATO by se do toho nemělo zatahovat. USA se snaží všemi prostředky rozpoutat válku v Evropě a doufají, že to zachrání jejich krachující ekonomiku.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*