Turecko drží EU pod krkem: Žádné dotace? Připravte se přijmout „všechny uprchlíky!“

Turecko drží EU pod krkem: Žádné dotace? Připravte se přijmout „všechny uprchlíky!“

Turecko vydírá Evropskou unii tím, že žádá o finanční prostředky na řešení uprchlické krize, prohlásila ve středu poslankyně Evropského parlamentu Iveta Grigulová.

„Turecko EU vydírá: Dejte nám peníze a my budeme pomáhat uprchlíkům, dejte nám peníze a my je zadržíme. EU je ve slepé uličce. Pokud odmítne dát peníze, Turecku sem pustí všechny uprchlíky,“ řekla Grigulová v rozhovoru pro stanici Baltkom radio.

Podle Grigulové, Evropská komise je jediným orgánem EU, schopným zlepšit situaci s přívalem uprchlíků, ale nedokáže se vyrovnat se svou povinností.

Ilustrační obrázek Foto: Balazs Mohai/MTI via AP
Ilustrační obrázek Foto: Balazs Mohai/MTI via AP

Grigulová také uvedla, že budoucnost Evropské unie se nezdá být „jasná“, jelikož byl blok původně vytvořen jako finanční pyramida.

Evropská komise zřídila v listopadu pro Turecko fond s 3 miliardy eur, z nichž asi 500 miliónů eur bylo převedeno Ankaře, aby mohla posílit bezpečnost hranic a ubytovat asi 2.200.000 syrských uprchlíků. Zbytek je třeba ještě doplnit do fondu členskými státy EU.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Turecko drží EU pod krkem: Žádné dotace? Připravte se přijmout „všechny uprchlíky!“

  • no to to Eu dopracovala :-DDD zaplatit turkům aby do Eu pouštěli migranty pomaleji nebo nezaplatit a pustí je najednou 😀 chce to hradbu sluníčká.ů pod vedením Dins a Šabky v čele 😀 ještě by mě zajímal ten debil co vymyslel tu pomoc do Řecka (ty hasiče) blbci všichni 🙁 !!!

  • Žádné dotace. Peníze budou třeba na uzavření hranic a izolaci Turecka, které ohrožuje EU víc než Merkelová. Dotace skončí v černé díře a nakonec sem stejně uprchlíky pošlou. Před tím je za peníze z EU řádně vyškolí, jak šířit Osmánskou říši v Evropě.

  • O Evrope se neda momentalne rici jedno kladne slovo. Stalo se z ni jakesi imbecilni spolecenstvi zasazene globalnim oteplovanim, ze se mozky vedoucich politickych jelit rozpustily jako vosk. No, krucinal! Tak tomu tureckemu otomanovi necham vzkazat, at to jen zkusi! Oznamit mu, ze kazdy nelegalni vandrak po upozorneni, ze pokud i pres zakaz vstoupi na evropskou pudu, bude zastrelen jako koroptev. A pripravte si poradne kulomety! Vsadim se, ze si to ti cmoudi sakrametsky rozmysli a radeji zustanou v Turecku. Problem vyresen behem 24 hodin. Zbytek nelegalnich lidi odvezt odkud prisli a jestli z Turecka, tak hezky zpet ke strejdovi erdoganovi! (to male ‚e‘ je umyslne, jelikoz ten gauner si nezasluhuje ani nejmensi respekt)

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*