Turecko dovolí Rusku použít svou leteckou základnu Incirlik

Turecko dovolí Rusku použít svou leteckou základnu Incirlik

Turecký ministr zahraničí Mevlut Çavuşoğlu připustil, že Rusko bude mít možnost využít tureckou leteckou základnu Incirlik za účelem boje proti teroristické skupině islámský stát.

Ankara může brzy dát Rusku svolení k použití letecké základny Incirlik pro operace proti islámskému státu, řekl turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu v rozhovoru pro kanál TRT.

„Budeme spolupracovat se všemi, kdo oponuje islámskému státu. Bojujeme proti nim od samého začátku a otevřeli jsme základnu Incirlik pro ty, kteří se toho chtějí účastnit. Proč bychom také nemohli spolupracovat s Ruskem? Islámský stát je naším společným nepřítelem a my všichni musíme proti němu bojovat. To je nesmírně důležité pro zavedení tohoto mechanismu do praxe a pro prevenci případných nežádoucích událostí. Shodli jsme se v tomto tématu s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem,“ uvedl ministr.

Letecká základna Incirlik leží na území zhruba 3320 akrů. Základna se nachází v městské oblasti, ve které žije 1,7 miliónů lidí, 32 kilometrů ve vnitrozemí od Středozemního moře. Základnu používá především americká Air Force a turecké letectvo. Používá ji také Královské letectvo a Saúdská Arábie.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Letecká základa Incirlink Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*