Turecko buduje „Velkou zeď“ na hranici se Sýrií (Video)

Turecko buduje „Velkou zeď“ na hranici se Sýrií (Video)

Turecko buduje betonové zdi obložené ostnatým drátem na hranici se Sýrií, aby zastavilo průchod militantů. Reportér rádia Sputnik natáčel záběry z výstavby zdi a zjišťoval, zda bude zeď skutečně schopna zastavit teroristy.                       

Stavba prvního úseku stěny v obci Kessab, západně od provincie Idlib, Sýrii, je nyní kompletní. Stavba zdi byla přesunuta do města Kamishli na východě. Výška stěny je až 3 metry, nepočítáme-li ostnatý drát na vrcholu.

Od začátku syrské krize, postoj Turecka k jeho jižnímu sousedovi se dramaticky změnil. Zpočátku Turecko podporovalo ty, kteří věřili, že „Asad musí odejít“ a trvalo na vytvoření nárazníkové zóny v Sýrii.

Nyní se věci změnily a Turecko přistoupilo, že syrský prezident by měl zůstat v úřadu, nicméně, stěna musí být vybudována tak, aby zabránila vstupu teroristům.

Turecko na svou obranu prohlásilo, že stěna pomůže stráži monitorovat hranice a sledovat, kdo ji prochází.

V Sýrii, nicméně, úřady nejsou nedšené z této stěny vzhledem k tomu, že Turecko neupřesnilo přesné vymezení hranic se Sýrií ještě před zahájením stavby. Mohlo by Turecko záludně získat díky tomuto procesu trochu syrské půdy navíc? Podle některých zpráv ano.

Také, od začátku války v Sýrii, na syrsko-turecké hranici, která je dlouhá 822 km, bylo viděno velké množství ozbrojenců proudících do Sýrie z Turecka se zbraněmi, kulomety a s radikálními myšlenkami v jejich závěsu.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Foto: Youtube/Sputnik)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Turecko buduje „Velkou zeď“ na hranici se Sýrií (Video)

  • Erdogan asi pochopil, že když se bude snažit ovládnout Syrii tak se mu spojí kurdové a vytvoří Kurdistán a posléze se rozpadne Turecko.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*