Turecké dělostřelectvo ostřelovalo syrské území

Turecké dělostřelectvo ostřelovalo syrské území

Ruské ministerstvo obrany předložilo důkazní video, které údajně dokazuje turecké vojenské ostřelování syrského území, za pomocí těžkého dělostřelectva, umístěného v blízkosti hranic.

Syrský Generální štáb poskytl svému ruskému protějšku video záběry nasazení samohybných velkorážních dělostřeleckých vozidel v tureckém pohraničí, prohlásil na pondělním briefingu médií mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

Syrské opoziční skupiny také předložily důkazy o tureckém vojenském ostřelování syrského území, dodal Konašenkov.

„To je to, co nazýváme faktem. Jedná se o nezvratný důkaz, že turecké ozbrojené síly ostřelují hraniční syrská sídla s těžkými dělostřeleckými systémy,“ zdůraznil Konašenkov.

Foto: DF/ RT
Foto: DF/ RT

„Očekáváme okamžitou reakci a vysvětlení akce turecké armády ze strany NATO a Pentagonu,“ uvedl Konašenkov, připomínajíc pozoruhodně krátkou dobu odezvy Spojených států na tvrzení Ankary, že ruské vojenské letadlo narušilo turecký vzdušný prostor.

Neustálé bombardování teroristických pozic v Sýrii pokračuje, ruské vojenské letouny učinily za týden 468 bojových letů a zasáhly více než 1300 cílů, konstatoval Konašenkov.

Ruské nálety zasáhly teroristickou infrastrukturu v provinciích Aleppo, Damašek, Dar’á, Deir ez-Zor, Hama, Homs a Latakia.

 

Většina náletů provedených za pomocí bombardérů Tu22M3 se konala v okolí města Deir ez-Zor, které je obléháno džihádistickými silami.

„Pokus zaútočit na město byl zvrácen,“ uvedl Konašenkov a upřesnil, že ruské letectvo použilo oba ruské bombardéry Su-25 umístěné na základně Khmeimim a provedlo 23 masivních náletů proti teroristickým silám postupujícím na město Deir ez-Zor.

Syrské letectvo používá ruské padákové systémy, za pomocí kterých dodalo více než 200 tun humanitární pomoci a zdravotnického materiálu pro obyvatele Deir ez-Zor.

Konašenkov také potvrdil nasazení vysoce pokročilých ruských stíhaček Suchoj Su-35S vyrobených v roce 2015.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Turecké dělostřelectvo ostřelovalo syrské území

  • NATO by nemělo považovat za napadení, když se některý člen rozhodne válčit. To by měla být čistě věc Turecka. Ať Turecko Rusové obsadí a udělají z něj lágr pro uprchlíky. Všem se uleví. Turecko věří, že NATO pomůže a proto se hrne do války.

  • Na vydírání EU Tureckem, které chce výpalné za to, že na chvíli zadrží uprchlíky, by měla EU reagovat izolací Turecka, uzavřením hranic a hlídáním moře. Stálo by to méně, než výpalné, které bude Turecko stupňovat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*