Turecká státní instituce: Dívky se mohou vdávat a mít děti již ve věku 9 let

Turecká státní instituce: Dívky se mohou vdávat a mít děti již ve věku 9 let

Nejvyšší státní náboženská instituce v Turecko vydala novou manželskou fatwu ve které oznamuje, že se mohou dívky vdávat a otěhotnět už ve věku 9 let.      

Diyanet, jinak známá jako ředitelství pro náboženské záležitosti, je oficiální státní institucí, jejímž úkolem je „vykonávat práci týkající se víry, uctívání a etiky islámu, osvítit veřejnost o jejich náboženství a spravovat posvátná místa uctívání.“

Fatwa, kterou si můžete přečíst zde, oznamuje, že dívky se mohou vdávat a otěhotnět již ve věku 9 let.“

„Diyanet uvádí, že ti, kteří vstoupili do věku dospělosti, se také mohou oženit. Diyanet uvádí, že nejnižší věk pro dívky je 9 let a pro chlapce 12 let. Diyanet uvádí, že dívky mohou otěhotnět ve věku 9 let a že muži se mohou stát otci, když dovrší věku 12 let,“ stojí ve fatwě.Fatwa je nezávazná, ale jedná se o právní názor, který se týká islámského práva.

„Jak může někdo stále ospravedlňovat tuto perverzní islamistickou ideologii?“ Ptá se Islamism Map na svém Twitteru.

Tato kontroverze následuje po sporu o nový zákon přijatý v Turecku, který dovoluje islámským muftím provádět občanské sňatky a vyvolává obavy, že se manželství dětí stanou častější součástí islámské agendy prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Turecko má vysokou míru neoprávněných dětských sňatků, přičemž 15% dívek se vdá ve věku nižším než 18 let.

Při prosazování věku 9 let, při němž mohou dívky otěhotnět, Diyanet sleduje příklad, který stanovil prorok Mohamed, který se oženil s Aishou, když měla pouhých 9 let.

Zatímco dětské manželství bylo nešťastnou součástí mnoha historických civilizací, myšlenka, že by měla být ještě v roce 2018 posvěcena státem, je děsivá.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Turecká státní instituce: Dívky se mohou vdávat a mít děti již ve věku 9 let

  • Nic než blázni, kteří mají zvrácené choutky a przní holčičky. To jim je jedno, protože ženy pro ně mají podřadnou cenu. A toto se děje v roce 20018 – svět se opravdu zbláznil a nechá si diktovat zvrácenosti a nebojuje proti nim. A pro toto zvrácené náboženství jsou u nás mešity a modlitebny, které tyto zvrácenosti asi klidně šíří, ale nejen to, ale i salafismus viz zátah na modlitebnu asi před 5 lety odkud se měla šířit u nás ta nejbrutálnější muslimská učebnice. Muslimové si pak stěžovali na veřejném prostranství Letenské pláně a tloukli hlavama do země. O jaké divadlo nám toto etnikum předvádí. .

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*