TTIP: Vláda korporací, konec národních zájmů a ochrany spotřebitele! Týká se to každého z nás.

TTIP: Vláda korporací, konec národních zájmů a ochrany spotřebitele! Týká se to každého z nás.

Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) nemá nic společného s volným obchodem. „Volný obchod“ se používá jako převlek, který má zakrýt moc, kterou tato dohoda dá korporacím, které budou podávat žaloby, aby anulovaly suverénní zákony národů, které regulují znečištění, bezpečnost potravin, minimální mzdu a chrání před geneticky modifikovanými organismy.

První věc, kterou musíte pochopit, že toto tzv. „partnerství“, nejsou zákony psané americkým Kongresem. Americké Ústava dává Kongresu pravomoc vydávat zákony, ale tyto zákony jsou psány bez účasti Kongresu. Zákony jsou psány korporacemi výhradně v zájmu jejich moci a zisku. Úřad obchodního zmocněnce USA byl vytvořen za účelem umožnit korporacím psát zákony, které slouží pouze jejich zájmům. Jedná se o nedozírný podvod proti Ústavě a lidem.

zastavte ttip

Ve skutečnosti, Kongres ani nesmí vědět, co zákony obsahují a má omezenou schopnost v přijímání nebo odmítání toho, co je Kongresu předáno k hlasování. Za normálních okolností Kongres vše přijme, protože „tolik práce přece bylo vykonáno“ a „volný obchod nám všem prospěje.“

Západní presstituti kompletně odvedli pozornost od obsahu těchto zákonů, které se změnily na „fast track“. Když Kongres hlasuje „fast track“, tak to znamená, že Kongres akceptuje, že korporace mohou psát obchodní zákony bez jeho účasti. Dokonce i kritici vůči „partnerství“ jsou kouřovou clonou. Země obviněné z otrocké práce by mohly být vyloučeny, ale nebudou. Vlastenci si stěžují, že je porušována svrchovanost Spojených států za „cizí zájmy“, ale svrchovanost Spojených států je porušována americkými korporacemi.

To, co toto „partnerství“ učiní, je, že soukromé korporace budou imunní vůči zákonům suverénních států na základě toho, že zákony zemí nepříznivě ovlivňují zisky podniků a představují „omezení obchodu“.

Například v rámci Transatlantického partnerství, francouzské zákony proti geneticky modifikovaným organismům (GMO) se budou muset anulovat, kvůli „omezení obchodování“ podle žaloby podané společností Monsanto.

Země, které vyžadují testování dovážených potravin, jako například vepřového, budou čelit žalobám ze stany korporací, protože tyto předpisy zvyšují náklady na dovoz.

Země, které neposkytují monopolní ochranu pro značkové léčiva a chemické výrobky, a povolují v zemí standardy, mohou být žalovány za škody způsobené korporacím.

Prezident Obama nemá žáden vliv v tomto procesu. Zde je to, co se děje: Obchodní zástupce je firemní loutka. Ta slouží soukromé korporaci, a může si ročně vydělat milióny dolarů. Tyto korporace podplatily politické vůdce v každé zemi, aby předaly svou suverenitu a blaho svých lidí do rukou soukromých společností. Korporace zaplatily americkým senátorům velké sumy peněz za převedení pravomocí z Kongresu na soukromé společnosti. http://www.theguardian.com/business/2015/may/27/corporations-paid-us-senators-fast-track-tpp Až toto „partnerství „ projde, žádná země, která jej podepíše, nebude mít jakoukoli legislativní pravomoc vydávat zákony, nebo prosadit jakýkoli zákon, který by byl proti zájmům kterékoliv korporace.

Ano, velký slibovatel přináší velké změny. On dává Asii, Evropu a USA pod vládu korporací.

Tuto dohodu podepíši jen ti, kteří za peníze prodají svou integritu. Zdá se, že Angela Merkelová, vazal Washingtonu, je jednou z nich.http://sputniknews.com/politics/20150530/1022740004.html

Podle novinových zpráv, obě francouzské hlavní politické strany se zaprodaly korporacím, kromě strany Národní fronta Marine Le Penové. V posledních volbách do Evropského parlamentu, disidenti, jako je Le Penová a Farage zvítězili nad tradičními stranami, ale disidenti ještě v jejich zemi nepřevažují.

Marine Le Penová protestovala proti utajovaným dohodám, které dávají vládu korporacím. Jako jediná evropská vůdkyně uvedla:

Je důležité, aby francouzští občané věděli o obsahu TTIP a její motivaci, aby mohli proti ní bojovat. Protože naši krajané musí mít na výběr svou budoucnosti, protože by si sami měli zavést model společnosti, který jim vyhovuje, a nikoliv být přinuceni nadnárodními společnostmi, které touží po ziscích. Neměli by být podřízeni bruselským technokratům podřízeným lobbystům, a politikům z UMP (strana bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho), kteří jsou podřízeni těmto technokratům,“

Jak tedy funguje ta „svoboda a demokracie“, kterou údajně máme, když ani lidé, ani jejich volení zástupci se nemohou podílet na tvorbě zákonů, které umožní soukromým korporacím negovat zákonodárné funkce národních vlád a nadnést korporátní zisky nad obecné blaho?!

Paul Craig Roberts

 

InfoWars/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “TTIP: Vláda korporací, konec národních zájmů a ochrany spotřebitele! Týká se to každého z nás.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*