Tsipras požaduje po Německu reparace z Druhé světové války.

Tsipras požaduje po Německu reparace z Druhé světové války.

Řecký premiér Alexis Tsipras, v neděli nastavil legislativní program své vlády ve svém prvním významném projevu k řeckému parlamentu, který použil k udržení odmítnutí záchranných podmínek v zemi jeho administrativou a uvedl, že ve skutečnosti Německo dluží jeho zemi miliardy eur za válečné reparace z Druhé světové války.

Řecko má „morální závazek vůči našim lidem, naši historii a všem evropským národům, kteří bojovali a obětovali své životy v boji proti nacismu,“ a bude požadovat po Německu zaplatit dluh, který nacisté odcizili z řecké centrální banky během Druhé světové války, stejně jako válečné reparace, uvedla řecká media.

Řecký premiér Alexis Tsipras Foto: Channel 4 News
Řecký premiér Alexis Tsipras Foto: Channel 4 News

V loňském roce SYRIZA oznámila, že „přesně spočítala“ s použitím údajů Bank of Greece, že Německo, největší věřitel země, dluží Řecku 162 miliard € bez úroků, jako důsledek půjčky odTřetí říše.

Německo již dříve odmítlo jakoukoliv budoucí poptávku o odškodnění ze strany Řecka poté, co německý ministr financí Wolfgang Schäuble v roce 2013 prohlásil, že považuje takové výroky za „nezodpovědné“, a že „mnohem důležitější než tito mylní lidé, by bylo vysvětlit řecký reformní směr.“

zdroj : http://sputniknews.com
Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*