Trumpův vědecký poradce tvrdí, že globální oteplování je „podvod“

Trumpův vědecký poradce tvrdí, že globální oteplování je „podvod“

Bývalý vědecký poradce prezidenta Trumpa, dr. William Happer, vystoupil proti hysterii o globálním oteplování.

„Je to podvod,“ říká.

Happer, profesor fyziky na Princetonské univerzitě a do září letošního roku Trumpův vědecký poradce Rady bezpečnosti hovořil s deníkem Breitbart News v Madridu, ve Španělsku, na konferenci pořádané Institutem Heartland.Happer popsal, jak poprvé spatřil povahu těchto podvodů během Clintonovy éry, když byl krátce ředitelem Úřadu pro vědu o energii, než byl propuštěn viceprezidentem Al Goreem. Goreovi se nelíbilo, jak Happer kladl tolik nepohodlných otázek ohledně jeho „předpokládaných“ výzkumných projektů týkající se klimatu.

Happer řekl:

„Chodili ke mně jednou týdně lidé do kanceláře ve Washingtonu a říkali mi o své práci, na které se podíleli. Utráceli jsme peníze daňových poplatníků a měli jsme velký rozpočet – 3.5 miliardy dolarů – což bylo tehdy hodně. Většina z nich byli šťastní, že mohli říct byrokratovi, na čem pracují. Byli překvapeni a lichotilo jim, že byli pozváni. Výjimkou však byli lidé v oblasti klimatu, kteří byli vždy defenzivní. Proč chcete, abychom přišli do Washingtonu? Pracujeme pro pana Goreho.“ Říkali.

„Tehdy jsem si začal uvědomovat, že v této oblasti vědy je něco zvláštního […] Ukázali by se. Ale byly by to velmi bolestivé semináře, ne jako normální semináře. Podporovali jsme projekt Human Genome Project a tito vědci se nemohli dočkat, až přijdou do Washingtonu a řeknou mi o nejnovějším stroji pro sekvenování genů a o tom, jak dobré a levné by to bylo. Stejně to tak bylo i u fyziků na vysokou energii při hledání top kvarku a jak daleko se dostali. Přemýšlel jsem: „Proč se vědci v oblasti klimatu necítí stejně?“

Na otázku, zda si myslí, že Al Gore ví, že je to podvod, nebo zda skutečně věří v globální oteplování způsobené člověkem, Happer řekl:

„Víš, mnohokrát jsem si položil tuto otázku. Jednou jsem se s ním setkal. Stále nevím, jaká je odpověď. Je to pro něj velmi výhodné, je to velmi bohatý muž. “

Happer také hovořil s Heartland Institute o jeho čase v Bílém domě a jeho názorech na změnu klimatu. Rozhovor si můžete poslechnout zde.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*