Trumpovi bylo rozmluveno založení nové „Vlastenecké strany“

Trumpovi bylo rozmluveno založení nové „Vlastenecké strany“

Zprávy naznačují, že prezident Trump opustil myšlenku založení nové politické strany a že se místo toho v příštích dvou letech zaměří na pomoc republikánům získat zpět sněmovnu a Senát.

Představa, že Trump opustí Republikánskou stranu a vytvoří novou „Vlasteneckou stranu“, se objevila minulý týden ve zprávě ve Wall Street Journal, kde se uvádí, že poradci naznačili, že Trump tuto myšlenku zvažuje.

Tomuto nápadu dodaly větší důvěryhodnost Trumpovy komentáře během jeho rozlučkového projevu, když oznámil, že „hnutí, které jsme zahájili, teprve začíná“ a že se „v nějaké formě vrátí“.Vysoce postavený Trumpův poradce Jason Miller však novinářům řekl, že „Prezident dal jasně najevo, že jeho cílem je získat v roce 2022 pro republikány zpět sněmovnu a senát“.

„Aktivně se neplánuje nic, co by se týkalo snahy mimo tuto oblast, ale je zcela na republikánských senátorech, jestli to bude něco vážnějšího,“ dodal Miller.

Reportérka deníku New York Times Maggie Habermanová také poznamenala, že několik zdrojů potvrdilo, že Trumpovi byla tato myšlenka „rozmluvena“, protože už nevěří, že mu vážně hrozí obvinění:

Zatímco mnozí vyjádřili vzrušení nad myšlenkou „Vlastenecké strany“, jiní poznamenali, že by to rozmělnilo opozici demokratů a že levičáci jsou této myšlence skutečně nakloněni, protože věří, že posílí jejich vliv na Kongres.

Senátor Rand Paul mezitím označil snahu o obžalobu proti Trumpovi za „frašku“ a prohlásil, že by měla být „odvolána“ dříve, než uplynou týdny zbytečného času a budou na ni vyplýtvány prostředky.

V článku Paul napsal: „Ústava říká o impeachmentu dvě věci – je to nástroj k odstranění držitele úřadu a musí mu předsedat nejvyšší soudce Nejvyššího soudu.“

„Pokud tomu nebude předsedat soudce Roberts, pak to není obžaloba. Tahle šaráda nebude ničím jiným než zahořklým stranictvím a politickým divadlem,“ naléhal Paul.

Senátor rovněž poznamenal, že celý případ závisí na prokázání, že Trump podněcoval násilí tím, že vyzýval příznivce, aby „bojovali“ za svou zemi.

„Pokud máme politiky vinit z těch nejnásilnějších činů jejich nejbláznivějších stoupenců, pak by mnozí z mých kolegů sami čelili pěkně tvrdým obviněním. Stříleli po mně, napadali mě a obtěžovali příznivci levice, včetně některých, kteří přímo řekli, že je slova politiků k tomuto násilí dohnala,“ prohlásil Paul.

„Byl jsem na hřišti, když pomatený příznivec Bernieho Sanderse málem zabil Steva Scalise a několik dalších vážně zranil,“ pokračoval Paul a dodal: „V té době demokraté tvrdili, že plán na zdravotní péči je „onemocníš, pak tě nechají zemřít“. Lze se divit, že si tuto rétoriku vzal k srdci šílený levicový střelec a došel k závěru: „Jestli mě nechají umřít, tak je možná nejdřív zabiju?“

Paul pokračoval: „Jsem více než ochoten spolupracovat s demokraty na nalezení společné půdy pro ochranu občanských svobod nebo ukončení některých našich mnoha zahraničních vojenských intervencí, ale dokud budou demokraté bojovat v posledních volbách, nenajde se žádná jednota ani společná půda. Tato takzvaná obžaloba je fraška a měla by být zamítnuta dřív, než vůbec začne.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*