Trumpova představa, že by měly mít země možnost sledovat své vlastí zájmy, je „velkým darem“

Trumpova představa, že by měly mít země možnost sledovat své vlastí zájmy, je „velkým darem“

Ve svém inauguračním projevu, prezident Donald Trump uvedl, že bude poslem doby, kdy USA již nebudou prosazovat svou politiku v jiných zemích. Maďarští představitelé dali zelenou prosazování svých vlastních zájmů a označili to za „velký dar“.

„Dostali jsme povolení od, řekněme, nejvyšší pozice na světě, takže můžeme nyní stavět sami sebe na prvním místě,“ uvedl Viktor Orbán s odvoláním na prohlášení Trumpa. „To je skvělá věc, velká svoboda a skvělý dárek.“

Jeho slova byla zopakována maďarským minstrem zahraničí, který uvedl, že se Budapešť nemůže dočkat, až uvidí, že USA zruší svou dlouholetou praxi „vývozu demokracie“ jiným národům.

„Jestli toto přestane, bylo by to velmi dobrý vývoj pro nás i pro celý svět,“ uvedl Peter Szijjarto během své návštěvy Moskvy.

Ve svém pátečním inauguračním projevu, Trump slíbil, že Washington bude usilovat o přátelství a dobrou vůli s národy na celém světě.“

„Ale budeme tak činit s vědomím, že je právem všech národů, sledovat nejprve své vlastní zájmy,“ dodal Trump.

„Nechceme se snažit prosazovat náš způsob života komukoliv, ale spíše nás nechat zářit jako příklad,“ zdůraznil nový americký vůdce.

Ve svém projevu na ekonomickém fóru v Budapešti, Orbán uvedl, že by byl raději, kdyby Francois Fillon vyhrál prezidentské volby ve Francii s tím, že s Fillonem u moci v Paříži, a s očekáváním, že Trump přinese změnu postoje Washingtonu, Maďarsko by bylo v lepším prostředí, aby mohlo samostatně jednat s ostatními zeměmi, včetně Ruska.

Maďarský premiér také kritizovat ekonomické sankce EU proti Rusku, které byly silně prosazovány Trumpovým předchůdcem, Barackem Obamou.

Mezitím Fillon, který je na návštěvě Německa, aby se setkal s kancléřkou Angelou Merkelovou, označil protiruské sankce za „zcela neúčinné“.

„Musíme najít jiný způsob, jak jednat,“ řekl Fillon novinářům a dodal: „Já nechci, aby Trump hovořil s Ruskem na náš úkor. Bylo by škodlivé pro Evropu, pokud by nás Trump obešel, což není nepředstavitelné.“

Fillon také uvedl, že on i Merkelová se dohodli na nutnosti zabránit USA ukládat své zákony Evropě. Evropské podniky, zejména banky, zaplatily miliardy dolarů na pokutách a dalších vyrovnáních v důsledku porušení amerických sankcí proti jiným zemím.

„Francouzi i Němci souhlasí s tím, že nesmíme dopustit, aby tato pravidla- která jsou vytvořena pro Spojené státy a pro bankovní systém Spojených států a mají zcela negativní nástroje pro Evropu- byla na nás uvalena,“ uvedl Fillon.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Maďarský premiér Viktor Orbán  Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Trumpova představa, že by měly mít země možnost sledovat své vlastí zájmy, je „velkým darem“

  • No velky dar to urcite je. Dosud USA vsechny staty co pred nimi nepadly na kolena a neodevzdaly jim sve nerostne bohatsvi znicily. Na zaklade false flagg obvineni a lzi. Zabily jejich vudce a zanechaly sutiny, mrtve obyvatele, chaos und teror. Svetova verejnost a OSN ani necekly.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*