Trumpova administrativa rozpustila federální poradní panel pro klimatické změny

Trumpova administrativa rozpustila federální poradní panel pro klimatické změny

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa rozhodla o zrušení federálního poradního panelu pro národní hodnocení klimatu, což je skupina zaměřená na pomoc americkým politikům při analýze klimatických změn.  

Listina pro Poradní výbor pro udržované národní hodnocení klimatu (Advisory Committee for the Sustained National Climate Assessment) vypršela v neděli, zatímco úřadující správce Národní oceánské a atmosférické správy (National Oceanic and Atmospheric Administration) Ben Friedman v pátek informoval předsedu výboru, že panel již nebude obnoven, píše deník Washington Post.

Dne 4. srpna předložily Spojené státy oficiální prohlášení, ve kterém oznámily, že se co nejrychleji stáhnou z Pařížské dohody o klimatu, zatímco dne 1. června prezident Trump oznámil, že Bílý dům je otevřen k opětovnému projednání Pařížské dohody, pokud by obsahovala více podmínek příznivých pro Spojené státy.

Pařížská dohoda o klimatu podepsaná více než 190 zeměmi a schválena 153, byla přijata v Rámcové úmluvě Organizace spojených národů o změně klimatu v prosinci roku 2015 a vstoupila v platnost v listopadu roku 2016.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*