Trump zveřejnil dopis od Kim Čong-una

Trump zveřejnil dopis od Kim Čong-una

Americký prezident Donald Trump zveřejnil na Twitteru dopis od severokorejského vůdce Kim Čong-una.           

„Velmi pěkná poznámka předsedy Kima ze Severní Koreje,“ napsal Trump. „Dochází k velkému pokroku!“

V dopise datovaném 6. července Kim děkuje Trumpovi za pokus o zlepšení vztahů mezi Washingtonem a Pchjongjangem.„Významné první setkání s vaší Excelencí a společné prohlášení, které jsme společně podepsali v Singapuru před 24 dny, bylo skutečně začátkem smysluplné cesty,“ začíná dopis. „Hluboce oceňuji energetické a mimořádné úsilí, která vynaložila vaše Excelence pan prezident pro zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi a věrná implementace společného prohlášení.“

Kim také diskutuje o potenciálu budoucího budování důvěry, neboť se obě země pokoušejí pracovat na dosažení cílů uvedených na summitu v Singapuru.

„Jsem pevně přesvědčen, že silná vůle, upřímné úsilí a jedinečný přístup sebe sama a vaší Excelence pana prezidenta směřující k otevření nové budoucnosti mezi KLDR a USA se jistě uskuteční,“ uvedl Kim. „Přeji si, aby se v budoucím procesu přijímání praktických akcí dále posilovala nezměnitelná důvěra ve vaši Excelenci pana prezidenta, a rozšiřuji své přesvědčení v epochální pokrok v podpoře KLDR – USA vztahů, které přivedou další setkání.“

Trumpovo zveřejnění dopisu přichází v době, kdy je budoucnost mezi USA a Severní Koreou stále nejistá.

Právě minulý týden Trumpova vláda požádala Organizaci spojených národů, aby napomenula Čínu a Rusko za údajné vzdorování sankcím prodejem ropných produktů do Severní Koreje.

Severní Korea také tento měsíc obvinila USA z „extrémně znepokojivého“ chování poté, co delegace USA vedená ministrem zahraničí Mikem Pompeem údajně prosazovala jednostrannou denuklearizaci během dvou dnů rozhovorů v Pchjongjangu.

Jihokorejská zpravodajská agentura Yonhap také uvedla, že severokorejským úředníkům se nepodařilo objevit na plánovaném setkání s americkými představiteli, aby diskutovali o navrácení pozůstatků zesnulých amerických vojáků z korejské války.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*